משרד הבריאות הודיע הבוקר (ראשון) כי מספר חולי הקורונה בישראל שמצבם קשה עלה ל-513, הגבוה ביותר מפרוץ המגפה. 139 מהחולים מונשמים, ומספר המתים הכולל עלה ל-1,108. בתמונת מצב שפרסם אגף המודיעין נכתב כי "קצב התפשטות הנגיף הוא המהיר ביותר בחודשיים האחרונים, ואף נרשמה מגמת האצה בשבוע האחרון". בשעות הקרובות תכריע הממשלה אם להטיל סגר ארצי בתקופת החגים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לדברי מרכז המידע והידע של אגף המודיעין שערך השוואה עולמית, שיעור הבדיקות החיוביות בישראל הוא מהגבוהים בעולם ומעיד על תחלואה גוברת בקרב כלל האוכלוסייה. גם מספר החולים הקשים בעלייה ובתוך שבוע נוספו למניינם 50 חולים נוספים. על פי נתוני משרד הבריאות, כ-70% מהנדבקים החדשים הם ילדים וצעירים: 40% מהם בני 19 ומטה, ו-30% בני 39-20.

לפי שעה מאושפזים במחלקות הקורונה של בתי החולים 1,028 בני אדם, מחציתם במצב קשה. בדוח של אגף המודיעין צוין בהקשר זה כי "טווח הביטחון מגבול הקיבולת של בתי החולים הצטמצם משמעותית, ויוצר סכנה ליציבותה של של מערכת הבריאות".

בתוך כך, הבוקר פורסם דוח תמונת המצב היומית של מרכז המידע למאבק בקורונה ובו פילוח נתוני הנדבקים החדשים שהתגלו בשבת לפי מקום מגורים. ממנו עולה כי שניים מכל שלושה נדבקים שהתגלו הם תושבי היישובים האדומים והכתומים - 878 בני אדם ביישובים האדומים ו-828 ביישובים הכתומים. כשליש נוסף - 885 בני אדם, התגלו בשאר רחבי הארץ.

לצד הטיפול בחולי הקורונה, בתי החולים נאלצים להתמודד עם אתגר נוסף: אנשי צוות רבים שנאלצו להיכנס לבידוד. לפי נתוני משרד הבריאות, 3,065 אנשי צוות בבתי החולים שוהים כעת בבידוד, מתוכם 829 הם כאלו שנמצאו חיוביים לנגיף והשאר שהו בקרבת חולה מאומת. מרבית המבודדים בקרב אנשי הצוות אינם רופאים או אחים ואחיות, אלא עובדי מינהל ומשק, אנשי כוח עזר וסקטורים אחרים.