סערת הטיסות לאומן בראש השנה: שר הביטחון בני גנץ נועד היום (ראשון) עם פרויקטור הקורונה פרופסור רוני גמזו והצהיר: "משרד הביטחון נערך לקלוט את החוזרים מאומן למלוניות; אנחנו נציע את הפתרונות - אנשי המקצוע ייקבעו את הדרך. השיקולים היחידים הם בריאות הציבור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפגישה של גנץ וגמזו התקיימה לקראת ישיבת קבינט הקורונה הערב, ולאחר שאמש הודיע ראש הממשלה נתניהו כי בתיאום עם הפרויקטור - החליט למנות את השר זאב אלקין לעמוד בראש צוות שרים שיבחן את האפשרות למתווה נסיעה לאומן, "תחת הגבלות מחמירות של הרשויות באוקראינה".

היום בצוהריים אמר גנץ: "משרד הביטחון ייערך לתת מענה לחוזרים מאומן באמצעות מלוניות ובאמצעים נוספים, בהתאם למתווה שיוסכם בין הפרויקטור לצוות השרים. זאת על מנת להקטין את פוטנציאל ההדבקה". גנץ גם אמר לגמזו שינחה את כל שרי כחול לבן לתמוך ב"מודל הרמזור" שגובש על ידו ביחד עם מערכת הביטחון.

בהודעת משרד הביטחון צוין כי השניים דנו גם בכניסתה של מפקדת הקורונה השבוע לשלב הפעולה הראשון של החקירות האפידמיולוגיות, בהרחבת המעורבות בערים האדומות והכתומות ובנושא דחיית פתיחת שנת הלימודים בערים האדומות והמגבלות הנדרשות באותם אזורים.

"מערכת הביטחון כולה תמשיך להנגיש את מירב המשאבים לפרופ' גמזו וצוותו על מנת לחזק את המלחמה בקורונה תוך שימת דגש על צרכיה היחודיים של כל אוכלוסייה", הוסיף גנץ. "גמזו ימשיך לקבל את כל המשאבים הארגוניים והפוליטיים הנדרשים למילוי תפקידו".