נתונים על מספר חולי הקורונה בחלוקה לערים השונות בארץ התפרסמו לא מעט במהלך המשבר הנוכחי, אבל עיר היא טריטוריה גדולה שמקשה על ירידה לפרטים. הערב (רביעי) נחשפו ב-N12 נתונים ברזולוציה חדשה: כמה חולי קורונה היו בשכונות השונות בפריסה ארצית. 

כך תדעו כמה חולי קורונה היו בסביבתכם:

לצפייה בקובץ הנתונים המלא שהגיע לידי N12 לחצו כאן

לצפייה בנתונים המלאים בגרסת PDF לחצו כאן

השכונות עם מספר החולים הכי גדול 

תל אביב - יד אליהו (22)

ירושלים - הר נוף (205)

חיפה - גאולה (34)

בני ברק - גבעת סוקולוב (524)

נתניה - קריית השרון (18)

הרצליה - הרצליה הצעירה (15)

חדרה - האוצר (8)

באר שבע - שכונה א' (29)

אום אל פאחם - (78)

תשומת הלב ניתנה בתקופה האחרונה בעיקר לירושלים ולבני ברק, שם התגלה המספר הרב ביותר לנפש של חולי קורונה, אבל מהנתונים שהגיעו לידי N12 עולה כי היו שכונות שלא היה בהן ולו חולה קורונה אחד.

חרדים מחוץ לסופרמרקט (צילום: יוסי אלוני, פלאש/90 )
חרדים בבני ברק | צילום: יוסי אלוני, פלאש/90

בירושלים למשל התגלו 3,235 חולים בסך הכל, אבל בממילא, עיר גנים א', ימין משה, הר הצופים וגבעת רם לא התגלה אף לא חולה קורונה אחד. לעומת זאת, בשכונות החרדיות בית וגן, בית ישראל, גאולה, הר נוף, מקור ברוך ונווה יעקב - התגלו עשרות, אם לא מאות חולים מאומתים.

ערים \ יישובים ללא חולים בכלל

בית שאן

אושה

אלון מורה

אלמגור

באר טוביה

דאלית אל כרמל

חובה על חבישת מסכות  (צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90)
צעיר רוכב על קורקינט בתל אביב | צילום: Miriam Alster Flash90, פלאש 90

בבני ברק התמונה שונה - סה"כ התגלו 2,763 חולים, אבל ניתן לעמוד על טיב התמונה כשמתבוננים בפריסה השכונתית. לא הייתה שכונה אחת בעיר שלא התגלו בה חולי קורונה. בחלק מן השכונות התגלו יותר מ-400 חולים ובשאר עשרות. 

חוזרים לשגרה אחרי הקורונה - שדרות ממילה בירושלים (צילום: פיטוסי , פלאש/90 )
אפס חולים. שדרות ממילא בירושלים | צילום: פיטוסי , פלאש/90

ברוב השכונות ברחבי הארץ קשה לראות מספרים גדולים, ודאי בהתחשב בעובדה שכשמדובר בחלוקה לשכונות ממילא המספרים קטנים יותר. בחלק מן השכונות בהרצליה המבוססת, למשל, היה מספר מועט של חולים מאומתים, ובחלקן כלל לא. בחולון לעומת זאת היו שכונות עם מעל 20 חולים. בחיפה - השכונה עם מספר החולים הרב ביותר הייתה נווה שאנן, אבל בשאר השכונות היה מספר מצומצם ביותר של חולים - ומדובר בעיר גדולה. 

התמונה דומה בתל אביב - שם השכונה עם מספר החולים הרב ביותר - 22 - הייתה יד אליהו שבדרום. בפלורנטין נרשמו 13 חולים ובשאר השכונות מספר לא רב של מאומתים. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות