כפי שניתן היה לראות מוקדם יותר כשמשרד הבריאות פרסם את מספר מקרי ההידבקויות בנגיף הקורונה, חלה ירידה ראשונה במספר החולים המונשמים - 123 לעומת 132 אמש. זהו נתון מעודד שמתכתב עם הקולות הנשמעים בסביבת משרדי הממשלה לגבי חזרה הדרגתית של המשק לשגרה. בתוך כך, פרסמנו לראשונה היום כי חלה התפרצות חדשה בבית אבות בבני ברק שהובילה לכך שלא פחות מ-24 קשישים נדבקו בנגיף, ובבית האבות עמל שברעננה גילו 22 חולים מתוך 512. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בדיקות קורונה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)
בדיקות קורונה | צילום: Yonatan Sindel/Flash90

גורמים במשרד הבריאות זוקפים את הירידה התקדימית במספר המונשמים לזכות המגבלות המחמירות שחלו על האוכלוסייה בחג הפסח. אך יש כאלו שיטענו כי הירידה הגיעה עקב כך שכמה מהחולים המונשמים מתו.

בני ברק בזמן ההסגר (צילום: מתניה טאוסיג, האגף להסברה משרד הבריאות)
בני ברק בזמן הסגר. האם זה מה שהוביל לירידה? | צילום: מתניה טאוסיג, האגף להסברה משרד הבריאות

בכיר במשרד הבריאות מגיב לטענות: "בסופו של דבר אנחנו מסתכלים על מספר החולים המונשמים בישראל ברגע נתון. היום זה ירידה של 9 מאתמול", וטען כי הסיבה היא החמרת ההנחיות: "זה חלק מהתוצאות של הצעדים שנקטנו בשבועות האחרונים וזה מראה שהשיטה עובדת, יש בלימה של ההתפשטות"

מסעדה אקולוגית (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ)
החזרה למסעדות מתקרבת | צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ

הבכיר במשרד הבריאות הוסיף בנימה אופטימית שבקרוב נוכל לחזור לשגרה: "אני מאמין ומקווה שלאט לאט נוכל להתחיל לשחרר את המגבלות באופן הדרגתי כדי לא לחנוק את המשק"

במקביל, בשורות טובות מהיחידה לטיפול נמרץ כללי באיכילוב: חל שיפור נוסף במצבו של אפיק סויסה שחזר להכרה מלאה ומתקשר עם הסביבה אך עדיין נתמך במכונת לב ריאה. ,כולנו תקווה שהמשך תהליך השיפור ימשיך ונעשה כל מאמץ להחזירו לשגרת חייו הקודמים", מוסר ד"ר עדי נמרוד, מנהל היחידה לטיפול נמרץ כללי. כזכור, אפיק סויסה, בן 22 בלבד, אושפז במצב קשה למרות שלא היו לו מחלות רקע.

באשר להתפרצות בבית האבות בבני ברק - פרמדיקים של מד"א דגמו 5 בתי אבות לפני יומיים כולל בית האבות שבו התגלתה ההתפרצות החדשה. ל-N12 נמסר כי נדגמו בו 150 קשישים והתוצאה היא שרבים מהם נדבקו. בקרוב אמורות להגיע גם יתר התוצאות של בתי האבות הנוספים שנדגמו ואז נגלה אם גם שם הייתה התפרצות.

מוקדם יותר היום במשרד הבריאות עדכנו שמספר הנדבקים בקורונה עומד על 10,878 - עלייה של 135 חולים מאז העדכון האחרון אמש. 174 מהחולים במצב קשה, מתוכם 123 מונשמים. מצבם של 155 מוגדר בינוני והיתר קל. 1,388 החלימו ושוחררו מתחילת ההתפרצות בישראל.

בית אבות קורונה (צילום: אנה קפלן, פלאש/90 )
עוד התפרצות בבית אבות - הפעם בבני ברק | צילום: אנה קפלן, פלאש/90