בשורות טובות מבית החולים וולפסון: אחרי 29 ימים שהיה מונשם ומורדם - חולה קורונה בן ה-45 שאושפז במצב קשה ושלא סבל ממחלות רקע שב להכרה מלאה. מצבו כעת מוגדר יציב, הוא נגמל ממכשיר האקמו ומתקשר עם סביבתו. אשתו, שגם החלימה מקורונה, נמצאת לצדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגבר בן ה-45 פונה לוולפסון לאחר שנדבק בקורונה, והוא אושפז במצב קשה. ב-25 במרץ הוא חובר למכונת לב-ריאה (אקמו) וביום חמישי התעורר. לאחר שכבר היה על סף מוות הוא ניצל הודות לטיפולו של הצוות המטפל בהובלת ד"ר זיו רוזמן, ד"ר חגי דקל וד"ר אריה סורוסקי.

אשתו סיפרה ל-N12: "זאת שמחה אמיתית. הוא נולד מחדש וחזר לחיים. זה כיף. ממש טוב. האבא חזר לילדים שלו. הדבר הראשון שעשה מיד כשהתעורר הוא לחייך לנו. לא שאלנו אותו על מצבו. הכל דרך וואטסאפ כי לא היה ברור ולא היתה קליטה ולא ידעתי. הוא הבריא מקורונה".

"אני מאושר שכל העבודה הקשה הביאה להצלת חיים", סיפר ד"ר רוזמן, רופא בכיר במחלקות טיפול נמרץ בבית החולים. "אלו הרגעים והמקרים שזוכרים לכל החיים ונותנים לנו כח ומוטיבציה להמשיך לעסוק ברפואה למרות השעות הארוכות והלחצים המתמשכים שאנו חווים".

ד"ר חגי דקל, מנהל המחלקה לניתוחי לב-חזה וראש צוות האקמו בביה"ח, בירך: "לבית החולים וולפסון יש ניסיון עשיר מאד בשימוש במכשיר האקמו בילדים ובמבוגרים שזקוקים לחיבור למכשיר אחרי ניתוח לב. אנחנו שמחים שאנו יכולים להשתמש בכל הידע והניסיון הרב שצברנו עכשיו במשבר הקורונה ולהציל חולים שנזקקים למכשיר ובעצם להציל את חייהם".