ת' בת 35 ושסובלת מנכות אושפזה במחלקה לחולי קורונה למרות שבכלל לא הייתה חולה. בשיחה עם N12 הערב (שישי) היא סיפרה על התחושות הקשות - ועל כך שעכשיו היא נמצאת בבידוד ביתי, אחרי שכבר שהתה במחלקה של חולים מאומתים: "אולי נדבקתי שם ואף אחד לא מוכן לקחת אחריות על האירוע".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ת' עברה לפני 10 ימים בדיקה על ידי מד"א, ושבה נמצאה חיובית. לאחר מכן עברה בדיקה נוספת בבית החולים, והפעם היא נמצאה שלילית ולמרות זאת - למשרד הבריאות דווח שהיא חיובית. רק כשהגיעה לאסותא בערב החג היא עברה בדיקה נוספת שהתגלתה כשלילית, כלומר שהבדיקה השנייה והשלישית שלה התפספסו - והשאירו אותה בגדר חיובית. מבית החולים אסותא נמסר כי פרטי המקרה הועברו למשרד הבריאות.

"מחדל חמור וכפול שמסכן חיי אדם"

ל-N12 סיפרה ת' כי "ב-30 למרץ נבדקתי על ידי מד"א וקיבלתי תשובה חיובית באתר של קופת החולים שלי. מאותו רגע לא קיבלתי שום הנחיות, רדפתי אחרי המוקד של משרד הבריאות והקופה כדי להבין מה לעשות. ביום ראשון, 5 לאפריל, עברתי בדיקה נוספת שנשלחה למעבדה בבית חולים קפלן. לא חזרו אליי לגבי תוצאות הבדיקה הזו ורק אתמול בלילה גיליתי שהתוצאה שלילית - אחרי שכבר שהיתי כמה ימים באשפוז במחלקה עם חולי קורונה".

"בליל הסדר הייתי יחד עם חולי קורונה באותה מחלקה, ועכשיו שחררו אותי הביתה לבידוד בית. אני מפחדת שלמרות שבזמן האשפוז לא הייתי חולה, אולי נדבקתי שם ואף אחד לא מוכן לקחת אחריות על האירוע", הוסיפה ת'.

אלכס פרידמן, יו"ר "נכה לא חצי בן אדם" שליווה את ת' באירוע מסר ל-N12: "מדובר במחדל חמור וכפול שמסכן חיי אדם, במיוחד כאשר מדובר בבחורה עם מוגבלות ומכונה בתקשורת 'מחלות רקע'. משרד הבריאות ובתי החולים חייבים להיערך ולמנוע מקרים נוספים כמו זה, בדגש על אוכלוסיות בסיכון".