דוח חדש של המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארה"ב מצביע על כך שגם שם ילדים וצעירים בני פחות מ-18 חולים הרבה פחות מן המבוגרים בנגיף הקורונה - והרבה פחות משיעורם באוכלוסייה. כמו כן, המחלה שלהם היא בהרבה מקרים קלה הרבה יותר. עם זאת, החשש הוא "בהפצה שקטה" של הקורונה מצד הילדים, מה שמאיים על האוכלוסייה המבוגרת יותר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נתוני תחלואת הקורונה בילדים בארה"ב מראים כי רק 1.7 אחוזים מתוך 150 אלף מקרי קורונה מאומתים בארה"ב הם בגילאי 18-0 בלבד. שיעורם באוכלוסייה הוא פי עשרה, וידוע כי ילדים הם בדרך כלל רגישים הרבה יותר למחלות מידבקות.

משפחה עם מסכות
Family with kids in face mask in shopping mall or airport. Mother and child wear facemask during coronavirus and flu outbreak. Virus and illness protection, hand sanitizer in public crowded place. | אילוסטרציה: FamVeld, shutterstock

מספר בני ה-18-0 שנזקקו לאשפוז בבתי חולים הוא גם כן הרבה יותר נמוך בהשוואה למבוגרים מהם, מרבית המאושפזים בקבוצה הזו הם תינוקות בני שנה או פחות. הילדים שנדבקים, גם הם סובלים ממחלות רקע שאופייניות לילדים ובהם מחלות ריאות כמו אסתמה, וגם מחלות לב ובעיות במערכת החיסון.

כמו כן, ישנם מקרים קשים וסיבוכים בקבוצת הגיל הזו, אבל הם נדירים יחסית למבוגרים יותר. החשש העיקרי הוא מ"הפצה שקטה" של הנגיף מצד הילדים. ילדים לא חולים אבל הם מדביקים - וזה פוגע במבוגרים מהם ובעיקר מאיים על חייהם של הקשישים.

למרות המיקוד הציבורי במקרים היוצאים מן הכלל של סיבוכים ומוות - זו התמונה הרפואית הכללית וצריך לשים אליה לב ולקחת את הדברים בחשבון.