היתרונות הסגר בתקופת הקורונה: מחקר חדש של אוניברסיטת בן גוריון ובית החולים סורוקה שבחן את שיעורי הדיכאון אחרי לידה אצל נשים שילדו בתקופת הסגר וההגבלות על יציאה מהבית, גילה תוצאות מפתיעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

חוקרים השוו את ציוני הדיכאון של נשים שילדו בתקופת ההגבלות והריחוק החברתי עם נשים שילדו טרם התפרצות הקורונה. הם גילו כי הנשים שילדו בזמן המשבר דיווחו על פחות דיכאון שלאחר לידה באופן מובהק אל מול קבוצת הביקורת.

במחקר שכלל 272 נשים שרואיינו בתקופת הסגר וציוני השאלונים שלהם השוו ל-123 נשים שילדו טרם תקופת הקורונה. על פי תוצאות המחקר, הסיכון לדיכאון שלאחר לידה טרם תקופת הקורונה היה גדול פי שניים – 16.7% מהיולדות בתקופת הקורונה קיבלו ציון של מעל 10 בשאלון ואילו 31.3% מהנשים שילדו טרם התקופה.

 

לידה בתקופת הקורונה (צילום: n12)
לידה בתקופת הקורונה | צילום: n12

פרופ' אייל שיינר, מנהל מחלקת נשים ויולדות ב' בסורוקה, הסביר על הסיבות שככל הנראה הביאו לתוצאות המחקר: "ייתכן שבתקופה זאת היולדת עסוקה בשאלות קיומיות מהותיות ובהתאם פחות מדווחת על דיכאון שלאחר לידה. כמו כן בתקופה זאת הוחלט על שחרור מוקדם ממחלקות היולדות. ייתכן והדבר תרם לבריאות הנפש של היולדות. אין ספק שנדרשים מחקרים נוספים על מנת לבחון את השפעת תקופת הקורונה על בריאות הנפש של היולדות".