ד"ר סבינר, תושב בני ברק, הוא חרדי שהתחנך בישיבות של חסידות גור והחליט ללכת נגד הזרם בעקבות החלום שלו - וללמוד רפואה. היום הוא עובד במחלקה הפנימית לקורונה בתל השומר, ומספר כי עוד לפני כולם הוא הזהיר את החברה החרדית הקרובה אליו מפני הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרות הביקורת בתוך החברה על הבחירה יוצאת הדופן שלו, הוא הצליח להשלים פערים בהצטיינות: 5 יחידות אנגלית, פיזיקה ומתמטיקה - וגם לימודי רפואה בטכניון. "ביום הראשון אני זוכר שעצר אותי השומר ואמר 'אה איזה יופי, אתה משגיח הכשרות החדש?'", סיפר.

בשנה שעברה סיים את הלימודים ובחודש שעבר היה אמור להתחיל את הסטאז' במחלקה הפנימית בתל השומר. "ביום הראשון של הסטאז', סגנית מנהלת המחלקה קראה לי ואמרה לי: 'המחלקה שלנו עוברת לבפנים, אתה יכול לסרב'. הוא סיפר כי לאחר ששאל את אשתו – הוא החליט להתגייס למשימה.

"זה קצת לעשות הנחה כשתוקפים את הרבנים"

עכשיו הוא מתמחה במחלקת הקורונה הראשונה שהוקמה בארץ, באוהל הפיקוד שמנהל את מה שקורה עם החולים בחדרים הסמוכים. הקשר עם החולים במחלקה הוא בעיקר בשלט רחוק – מצמצמים מגע למינימום האפשרי. 70% מהמטופלים הם חרדים, ששמחים לראות מעבר המסך דמות מוכרת.

את אשתו ואת שלושת ילדיו הוא הכניס לבידוד ביתי הרבה לפני שכולם עשו זאת. גם בבתי הספר של הילדים הוא העביר שיעור מזורז בדיני נפשות, אחרי שלא ממש הפנימו את ההוראה שהתקבלה להפסיק את הלימודים. "באישון לילה הרמתי טלפון למנהל ואמרתי לו 'תראה, אם לא נעשה מה שצריך, ההיסטוריה תשפוט אותנו'. עשר דקות של הסבר ואז מגיע הטלפון בחזרה לכל ההורים: הוחלט שמבטלים את הלימודים עד להודעה חדשה", סיפר.

לא רק את הסביבה הקרובה שלו הוא הצליח לשכנע. רגע לפני חג פורים הוא הצליח לארגן פגישה עם הרב זילברשטיין, בר סמכא גדול בענייני תורה והלכה. לאחר שהסביר לו איך מתנהגת המגפה, הרב הוציא פסק דין חריף שעזר למנוע קטסטרופה גדולה יותר. "זה קצת לעשות הנחה כשתוקפים את הרבנים", טען. "בתחילת המהומה הזאת היו לא מעט רופאים שיצאו נגד הוראות משרד הבריאות".