משרד הבריאות פרסם הערב (שלישי) את נתוני התחלואה בישראל בעקבות נגיף הקורונה. ביממה החולפת אובחנו 258 חולי קורונה חדשים ומדובר ביממה בה מספר הנדבקים החדש מגיע לשיא מסוף אפריל. מספר הבדיקות שבוצעו מחצות הוא גבוה ועומד על 9,162. תל אביב ממשיכה להוביל עם מספר ההדבקות הגבוה ביותר.  

מספר המונשמים גם עלה במהלך היממה האחרונה בשלושה מאושפזים נוספים ומספר החולים שמחוברים למכונות הנשמה עומד על 29. מספר הנפטרים עומד על 302 ומספר החולים הפעילים עומד כעת על 3,744. אתמול התבצעו לאורך כל היום 14,371 בדיקות והיום בוצעו 9,162. מספר המחלימים עולה ועד כה החלימו בישראל 15,449 חולים.

שר הבריאות אדלשטיין בעמדת בידוק (צילום: דוברות קופ"ח מכבי)
שר הבריאות אדלשטיין בעמדת בידוק קורונה (היום) | צילום: דוברות קופ"ח מכבי

מבחינת החלוקה לערים - תל-אביב ממשיכה להוביל במספר החולים שהתווספו בשלושת הימים האחרונים - 49 מקרים חיוביים חדשים. לאחר מכן ירושלים וערערה בנגב עם 32 מקרים חדשים בכל אחת מהערים. בבני-ברק, 31 חולי קורונה נוספו במהלך שלושת הימים האחרונים.

בדיקת קורונה (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
בדיקות קורונה | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי ב-86 ערים, מועצות מקומיות ויישובים שונים נמצאו חולי קורונה חדשים בשלושת הימים האחרונים. מדובר בהוכחה נוספת לפיזור ההולך וגדל של המקרים החיוביים החדשים, שרובם אינם מגיעים מאזורי ההתפרצות.

שר הבריאות, אדלשטיין, הגיע מוקדם יותר לביקור בבני ברק, שם אמר: "98 אחוזים של הציבור בבני ברק נענו לביצוע הסקר הסרולוגי שנעשה כאן". הוא גם התייחס לסגר שהיה על העיר: "אם העיר תמשיך לנהוג במשמעת כמו שהיא מתנהגת כיום, לא נגיע לשלב שהיה בעבר".

גם במשרד החינוך סיכמו את נתוני התחלואה בקרב תלמידים ועובדי הוראה. מספר החולים עומד על 627 וסך הכל 168 מוסדות חינוך סגורים. מתוך 2 מיליון ו-300 אלף תלמידים ועוד כ-200 אלף עובדי הוראה – 21,807 נמצאים בבידוד מניעתי.

סגירה, בית, ספר, ריבוי, מקרה, קורונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
168 מוסדות חינוך ברחבי הארץ - סגורים | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

מוקדם יותר, פורסם כי בישיבה של ועדת הקורונה של הכנסת, פרופסור סיגל סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור אמרה: "צר לי לבשר המחלה חוזרת. אנחנו רואים התאמה ברורה בין פתיחת המשק לעלייה בתחלואה. נמצאים בעלייה משמעותית בכמות המקרים שנמצאת בכל הארץ ובדגש על ילדים. 30 ילדים בכיתה לא באמת הולך בהלימה אחת עם התו הסגול".

סיגל סדצקי (צילום: החדשות 12)
"צר לי לבשר זאת - המחלה חוזרת" | צילום: החדשות 12

"יש עלייה בתחלואה ב-57 יישובים וזהו לא נתון שאפשר להתעלם ממנו", הוסיפה פרופ' סדצקי. "יש טיפול בכמה מוקדים ביישובים בנגב, יפו – אלו האזורים החמים שרואים עלייה בתחלואה. האחיות של בריאות הציבור נופלות מהרגליים. הן עובדות כבר שלושה חודשים ברציפות. אני צריכה עוד אנשים. גם במעבדות יש לנו בעיה של כוח אדם וקשה לנו לגייס עובדים לשם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות