להתפשטות מגפת הקורונה השלכות רבות - ואחת מהן היא החשש הגובר מפני התפשטות וירוס השפעת בחורף הבא. בעקבות כך, החליטה ישראל להיערך מראש ולהזמין מעל שלושה מיליון חיסונים. אך גם שאר מדינות העולם נמצאות במרדף אחר החיסונים נגד שפעת, מה שעלול להקשות על ישראל להשיג את כמות החיסונים הרצויה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מדינת ישראל רכשה בשלוש השנים האחרונות כשני מיליון ושלוש מאות אלף חיסוני שפעת, ובהלת החיסונים בחורף האחרון הביאה לכך שהכמות שהייתה ברשות משרד הבריאות לא הספיקה. בחורף הקרוב צפויה כאמור בהלה גדולה הרבה יותר, בעקבות משבר הקורונה, וזאת בכל רחבי העולם. לכן ישראל הזמינה נכון לעכשיו שלושה מיליון ושלוש מאות אלף חיסונים נגד שפעת - כמיליון חיסונים יותר מבשנה שעברה. 

במקביל, מערכות הבריאות בעולם כולו מזמינות הרבה יותר חיסונים מבדרך כלל. ולכן צפויה תחרות, בדומה לזו שמתרחשת בתקופת הקורונה על מטושים ומכונות הנשמה. 

השאלה שעולה בהקשר זה היא האם יהיה ביקוש לכל החיסונים במידה וישראל תצליח לרכוש אותם. נתוני ההתחסנות בישראל נגד השפעת עומדים על נתון נמוך מאוד של 24 אחוזים בלבד - ובהקשר זה חשוב להדגיש, גם שפעת גורמת לתמותה ולא רק נגיף הקורונה.