לאחר שבועות רבים של קרב בלימה נגד נגיף הקורונה, גם בעזה סופרים מתה ראשונה מהמחלה. משרד הבריאות ברצועת עזה הודיע היום (שבת) כי תושבת חאן יונס בת 77 היא הקורבן הראשון של הקורונה בעזה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הודעת משרד הבריאות המקומי, האישה – פדילה מוחמד אבו ראידה – סבלה ממחלות כרוניות. היא חזרה ביום שלישי לעזה ממצרים והוכנסה לבידוד כצעד מנע: החולה אושפזה במתחם הבידוד ברפיח, שם נקבע היום מותה. גופי הרפואה בעזה הודיעו: "ננקוט בצעדים ההכרחיים, לפי הפרוטוקול לטיפול במקרי קורונה".

בגדה היו עד כה שני מקרי מוות. בעזה סגרו את המעברים למצרים ולישראל למעט מקרים חיוניים, אך אמרו כי לא נדרש סגר מלא. עם זאת, ברצועה הביעו חשש רב מהתפרצות המחלה בשל המחסור בציוד רפואי.

קודם לכן דווקא התפרסמה בשורה חיובית ברצועה, כאשר התברר כי לא התגלו מקרים חדשים ב-24 השעות האחרונות. מספר החולים הפעילים (שלא החלימו עדיין) עומד על 39 – והם מאושפזים במתחם הבידוד במעבר רפיח.

נער מקבל חיטוי כללי ברשות הפלסטינית
רוב החולים ברשות הפלסטינית כבר החלימו | צילום: וויסאם השלמון, פלאש 90

אתמול בוצעו 58 בדיקות, שיצאו שליליות. מאז שהגיעה הקורונה לעזה, בוצעו קרוב ל-9,000 בדיקות ומתוכן 55 יצאו חיוביות.

לפי הודעת הרשות הפלסטינית, 602 מקרים התגלו עד כה בכל שטחי הרשות: 319 במזרח ירושלים, 228 ביתר שטחי הגדה ו-55 ב"מחוז הדרומי" – עזה. 132 חולים עדיין מוגדרים "פעילים": 60 באזור ירושלים, 33 במחוז חברון ו-39 בעזה כאמור. יותר מ-77% מהחולים בכל שטחי הרשות החלימו עד כה.