הסיכוי להידבק בקורונה בשהייה באוויר הפתוח – נמוך ביותר: מחקרים מהעולם מראים כי בשהייה בחלל פתוח, מחוץ לבית או למבנים סגורים, יורד משמעותית הסיכוי להידבק בקורונה או להדביק אחרים. לאור נתוני ההדבקה החיוביים גם כך שנרשמים בישראל נכון להיום, נראה שניתן לאפשר לאנשים לצאת בחופשיות לאוויר הפתוח, כל עוד הנחיות הריחוק החברתי יישמרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מחקר ראשון שפורסם ביפן מעיד כי הסיכוי להידבק באוויר הפתוח קטן כמעט פי 20 מאשר בתוך מבנים. המחקר מראה כי הדבקה בחלל פתוח פחות שכיחה פי 18.9 מאשר בתוך מבנים.

מחקר נוסף שנערך בסין עקב אחרי 318 שרשראות הדבקה שונות בנגיף הקורונה. מתוכן עלה ש-317 שרשראות הדבקה התרחשו בחללים סגורים, לעומת 1 בלבד שקרתה באוויר הפתוח.

אל הנתונים האלו מצטרפים גם המספרים המעודדים ביותר, לפיהם מקדם ההדבקה בישראל הוא כעת 0.52 בלבד. זהו נתון טוב מאוד – בכל מדד ובמיוחד בהשוואה ליתר מדינות העולם – שמשמעותו היא שכל שני חולים בישראל מדביקים אדם נוסף בלבד. כלומר – קצב הגידול לא מעריכי.

לאור כל הנתונים הללו, ובהתחשב בכך שלא הסגר בבתים הוא זה שמונע את ההדבקה, נראה שיש לאפשר לאנשים לצאת לאוויר הפתוח ולהסיר את המגבלות על יציאה מהבית. כל זאת כמובן בתנאי שכללי הריחוק החברתי נשמרים – כשאנשים לא מתקהלים בצפיפות, מקפידים על מסכות ועל שמירת מרחק זה מזה. הכללים הללו מועילים למניעת הדבקה הרבה יותר מאשר סגר בבית.