קורבן נוסף לנגיף הקורונה: חולה בן 75 עם מחלות רקע הלך היום (שישי) לעולמו לאחר שחלה הידרדרות במצבו. כעת מספר המתים עומד על 38 בני אדם. מוקדם יותר היום חלה הידרדרות במצבו של צעיר בשנות ה-20 לחייו, לאחר שחלה בקורונה. הוא הועבר לבית החולים איכילוב בתל אביב כשהוא מורדם ומונשם.  לאחר שבמהלך הלילה הלך לעולמו גבר בן 71 שחלה בנגיף. החולה, שסבל ממחלות רקע משמעותיות, אושפז במחלקת הקורונה בית החולים שיבא והלילה הוא נפטר. משרד הבריאות מעדכן כי מספר החולים בישראל עומד על 7,030 בני אדם: 115 מהם במצב קשה ו-95 מונשמים. מדובר בעלייה של 173 נדבקים מאז אתמול. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היממה האחרונה הייתה הקטלנית ביותר מבחינת מספר המתים, מאז שהתפרצה המגיפה בישראל עם 10 מתים. אמש נפטר חולה קשיש בן 91, שגם סבל ממחלות רקע קשות, לאחר שאושפז בבית חולים השרון. מוקדם יותר נפטר בבית החולים שערי צדק מטופל בן 84 שאושפז במחלקה לחולי קורונה. 

הנתון המדאיג עוד יותר מבחינת מערכת הבריאות הוא מספר המונשמים המאושפזים בבתי החולים, שעומד כעת על 95. ככל שזה יישאר המצב, עוד לא הגענו לרף המדאיג מבחינת מערכת הבריאות. החשש הוא שככל שיעלה שיעור החולים במדינה, כך בהתאמה גם גם מספר המונשמים. כידוע, יכולות ההנשמה של מערכת הבריאות בישראל מוגבלות לאור מספרם המועט יחסית של מכונות ההנשמה. החשש הוא מקריסה ממצב שבו מספר המונשמים יעלה על כמות מכונות ההנשמה. 

הנגיף מכה גם בצה"ל: 116 משרתים חלו בקורונה עד כה, כולם במצב קל. מתוכם, 16 החלימו או השתחררו משירות. כמו כן, 3,052 חיילים בחובה, בקבע, ועובדי צה"ל מצויים בבידוד.נתון מעניין נוסף מצביע על כך שרוב החולים בישראל - 23% מהנדבקים - הם בגילאי 20 עד 29. מספר החולים בגילאים המתקדמים יותר של 60 ומעלה מהווה כ-12% מסך כל הנדבקים.