דיאטה ישראלית: אחרי שבועות ארוכים בהם ציפה קהל המתאמנים בישראל לחזור לשגרת האימונים שהייתה חסרה לו, בשבוע האחרון ישנה תחושה של חזרה לשגרה. מכוני הכושר וחדרי הסטודיו נפתחים אחד אחרי השני, וניתן לראות חזרה איטית לשגרה הספורטיבית שמאפיינת את הציבור הישראלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"התאמנו אמנם בזום אבל זה לא היה אותו הדבר", סיפר רן בובליל, הבעלים של סטודיו Fithlltroom tlv בתל אביב. "אנשים באמת היו צמאים לזה, להגיע למכוני הכושר ולסטודיו אחרי הרבה זמן שהם היו בבית ולא זזו".

ואכן, נדמה ששגרת האימונים לא סתם הייתה חסרה לאנשים, שחלק לא מבוטל מהם לא ידעו כיצד לנהל שגרת אוכל בריאה ומותאמת בזמן שאסור לצאת מהבית ולהתאמן. "אני מקעקעת, חודשיים ישבתי בבית בלי עבודה", סיפרה נועה הולינגר, שעלתה במשקל בתקופת הקורונה. "בהתחלה עוד ניסיתי לשמור על ארוחות מסודרות עם הילדים - בשלב מסוים זה פשוט השתבש והתחלתי לעלות במשקל".

על פי מחקר שנערך באוניברסיטה העברית בקרב 1,200 נבדקים, עלתה תמונת מצב מדאיגה לפיה כ-50% מהישראלים עלו לפחות 2 קילו במהלך משבר הקורונה. "אמנם אנשים בישלו יותר והשקיעו בארוחות", אמרה נעמה שיראזי, תזונאית קלינית. "אבל במקביל הם אכלו הרבה אוכל מנחם, מרגיע – עם הרבה שומן".