פרסום ראשון: חשש להתפרצות נוספת של נגיף הקורונה, הפעם בבני ברק. לפי משרד הבריאות, אנשי צוות במעונות בערים הללו נדבקו בקורונה. גורם בכיר במשרד הבריאות אמר היום (חמישי) ל-N12: "מורים ומנהלי בית ספר רבים אינם מקפידים על הנהלים, ייתכן שזו הסיבה להדבקות האחרונות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהמשך לדיווחים על אנשי צוות ברחובות ובראשון לציון שנדבקו בקורונה, גם בשני מעונות לגילאי לידה עד גיל 3 בבני ברק אובחנו עובדים שנדבקו בקורונה.

גורם בכיר במשרד הבריאות אמר ל-N12: "ישנם הרבה דיווחים לאחרונה על מנהלי בתי ספר ועל מורים שאינם מקפידים על הנהלים. ייתכן שזאת הסיבה להדבקות האחרונות. אנחנו חוששים שלא בכל מוסדות החינוך מקפידים על הנהלים כמו שצריך, כפי שהתבקשו".

חיטוי גני ילדים
עובדי המעונות בסיכון, ארכיון | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

קורונה בגן ילדים בתל אביב: 50 ילדים נשלחו לבידוד

הבוקר התברר כי אשת צוות בגן ילדים פרטי בצפון תל אביב חלתה בקורונה. בעקבות קבלת התשובה החיובית, 50 ילדים שהולכים לגנים באותו מתחם (גיל לידה עד 3) נשלחו לבידוד. שעות לאחר הסערה, הוציא משרד הבריאות הודעת תיקון ובא הבהיר כי חלה טעות בבדיקה - והעובדת אינה חולה בקורונה.

בגן בראשון לציון נדבקה סייעת - וכל הילדים נשלחו לבידוד. גם אזורים נוספים בארץ מעוררים חשש: רמלה ורחובות הצטרפו לרשימת האזורים האדומים שדורשים תגבור "הסברה, בדיקות ואכיפת בידוד" בגלל ריבוי המקרים בימים האחרונים.

"הגעתי לגן והגננת הודיעה שאשת צוות שאתמול העלתה חום קבלה תשובה חיובית לקורונה", סיפר אחד ההורים ל-N12. "הגננת שלחה הרגע את כל הילדים". מדובר במתחם גדול ברחוב יהודה המכבי בתל אביב, ובו שני גנים. הבוקר התקשרו להורים עכשיו לבוא לקחת את הילדים ולהכניסם לבידוד.

בעיריית ראשון לציון מסרו פרטים על מחלת הסייעת: "העירייה מבצעת בדיקות קורונה לילדי גן הילדים 'דני גיבור', לאחר שסייעת נדבקה בנגיף". לפי הודעת העירייה, הורי הילדים עודכנו והבדיקות יבוצעו עוד היום: "הטיפול כולו מתבצע בתיאום עם משרד הבריאות ובהתאם לכל הנהלים".

טיילת תל אביב בסוף השבוע האחרון
חשש מהתפרצות נוספת, תל אביב | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

עוד נמסר: "עיריית ראשון לציון שמה את בריאות הילדים בראש מעייניה, ובהתאם פעלה מיד עם קבלת ההודעה על הסייעת שחלתה, לביצוע בדיקות מהירות לכל ילדי הגן ולצוות העובדים. בעירייה מדגישים כי הילדים מרגישים טוב ונמצאים בהשגחת הצוות עד לאחר ביצוע הבדיקות".

גם ברחובות נמשכת ההתפרצות המדאיגה, בשכונת "רחובות ההולנדית". בימים האחרונים חלו בשכונה שתי נשות צוות בבית הספר "נבון", לפחות שני תלמידים ותלמידות בבית הספר, אחיה הקטן של אחת התלמידות - וגם תלמידה בבית ספר סמוך. הבוקר נודע כי מטפלת בהוסטל "בית חנה" ברחוב הר המוריה בשכונה התגלתה כנשאית.