ל-N12 נודע ששר הבריאות יולי אדלשטיין תקף היום (שני) בחריפות את השרים שהשתתפו בדיון של קבינט הקורונה ואמר שהוא מקווה שכולם מבינים את חומרת המצב. בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות אמר הערב בריאיון ליונית לוי במהדורה המרכזית כי במשרדו פועלים במרץ על מנת לנסות לקצר את זמני התחקירים האפידמיולוגיים.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"המקום היחידי שמתייחסים בו להנחיות הקורונה הוא התיאטרון", אמר שר הבריאות. "אני לא רוצה להיות במצב שבו אני כאילו נלחם מול אופוזיציה בוועדת הכנסת ואני צריך להכניס 'עזים' כדי שאתם תוציאו אותן ותהיו גיבורים. אנחנו לא בצופים, אנחנו בקבינט".

מנכ"ל משרד הבריאות, חזי לוי, התייחס היום גם להחלטות של קבינט הקורונה. "התעורר דיון שהוא לגיטימי וחשוב במתח בין הצורך להמעיט את התחלואה ולשמור על בריאות הציבור לבין הצורך - לשמור על הכלכלה", סיפר. "אנחנו חיים בצל הקורונה ונמשיך לחיות עם הקורונה, לכן הוויכוח הזה הוא ויכוח לגיטימי, אני מניח שנמשיך לראות את הדיונים האלה בתקופה הקרובה".

פרופסור לוי התייחס גם לעלייה העקבית במספר החולים, וגם המספר החולים הקשים. "אנחנו ללא ספק רואים עלייה במספר החולים, אנחנו רואים בשבוע האחרון גם עליה במספר החולים המבוגרים, שתביא לצערי מן הסתם גם עליה במספר החולים הקשים, שתביא גם לעלייה במספר החולים המונשמים", אמר. "אנחנו צריכים לראות צעד אחד קדימה, אנחנו עושים ניהול סיכונים ברפואה מונעת - זה המצב כעת".

המנכ"ל הטרי התייחס גם לביקורת הרבה שנשמעת על הזמן הרב שלוקח לבצע תחקור אפידמיולוגי לכל חולה מאומת. "בממוצע, זמן תחקור לחולה מאומת כיום נע בסדר גודל של 1.06 יממות", טען. "אני יוצא מדיון שעוסק בדיוק בזה - כיצד מקצרים את הזמן מרגע פניה לרופא עד רגע ביצוע הבדיקה ולתשובה".

לוי פנה בשלב זה לציבור: "אנא מכם, ברגע שאתם חשים איזשהו סימפטום אנא פנו לרופא. כי אנשים לא פונים, וייתכן שהם מסתובבים ומדביקים אנשים נוספים. כל נושא קטיעת שרשרת ההדבקה היא עבודה משולבת של הציבור ושלנו".