ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופסור סיגל סדצקי שוחחה היום (ראשון) עם חברי וחברות ועדת חוקה, חוק ומשפט והזהירה מפני תחילתו של גל תחלואה שני. "אנחנו לא בדיוק יודעים לזהות מי קבוצות הסיכון", אמרה סדצקי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"מה שמאפיין את ההתפרצות שאותה אנחנו חווים עכשיו זה שהיא בכל הארץ", הבהירה בשיחה. סדצקי הוסיפה כי מקרי ההידבקות אינם מופיעים במוקדים "האדומים" שידועים למשרד הבריאות, אלא "בפיזור גאוגרפי מאוד רחב".

בתחילת החודש סדצקי התבטאה באופן דומה ובריאיון לרשת ב' התריעה מפני "התעוררות" של הנגיף עם חילופי העונות. "חשבתי שאולי הנגיף ילך לישון בחודש מאי וזה לא קרה - אנחנו במצב שנזרעים זרעים מאוד מסוכנים".

סיגל סדצקי ראש שירותי בריאות הציבור (צילום: N12)
"חשבתי שאולי הנגיף ילך לישון בחודש מאי" | צילום: N12

בתוך כך, מנכ"ל משרד הבריאות החדש פרופ' חזי לוי נכנס מוקדם יותר היום לתפקידו באופן רשמי. "מדינת ישראל נתונה במאבק קשה ביותר נגד נגיף הקורונה, המשליך על כל אורחות חיי האזרחים במדינה", אמר לוי. "זאת פרט לבעיות נוספות הנמצאות לפתחנו בתחום הבריאות. אני אמשיך להוביל את המאבק המקצועי במגיפת הקורונה ואמשיך לעשות למען הבטחת שירותי בריאות ראויים וחומלים בכל התחומים".

פרופסור חזי לוי, מנכ"ל משרד הבריאות (צילום: Uri Lenz / Flash90)
מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' חזי לוי | צילום: Uri Lenz / Flash90

דבריה של סדצקי מגיעים לאחר מספר ימים בהם נרשמה עלייה במקרי ההידבקות בקורונה בישראל. אמש אובחנו 177 ישראלים כחולים בנגיף - ומאז חצות נוספו עוד 36. מספר המאובחנים מאז פרוץ הנגיף בארץ עומד על 19,008 ומתוכם 15,360 כבר החלימו. 

26 אלף תלמידים ועובדי הוראה בבידוד

במשרד החינוך עדכנו הבוקר כי מניין התלמידים ועובדי ההוראה החולים בקורונה עומד הבוקר על 506 ובסך הכל 183 מוסדות חינוך סגורים. כ-40% מהם בירושלים, 15% בתל אביב והיתר מפוזרים בכל רחבי הארץ. לאורך השבוע החולף שבו לפעילות 15 בתי ספר וגני ילדים ובמהלך השבוע ישובו עוד 46 מוסדות. כ-26 אלף תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד.