לפחות שמונה עובדים זרים שחיים במתחם המגורים של אחד מבתי המלון באילת נדבקו בנגיף הקורונה, כך עולה היום (שני) מבדיקות משרד הבריאות. צוותי הרפואה חוששים שמא ישנם עוד עובדים שחלו בנגיף במסגרת ההתפרצות הזו במגורי העובדים באילת. החלה חקירה אפידימיולוגית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אוכלוסיית העובדים הזרים בישראל היא קבוצה שמטרידה במיוחד את משרד הבריאות, בעיקר בשל תנאי המחיה הצפופים וגם כי חלקם עובדים עם אנשים מבוגרים - הנחשבים בעלי פוטנציאל גבוה יותר להפוך לחולים קשים מקורונה.

נוסף על כך, ל-N12 נודע כי רופאה בכירה שעובדת באחת מהמחלקות הסגורות במרכז לבריאות הנפש "מזור" הסמוך לעכו – אובחנה כחולה בנגיף. כ-45 מהמאושפזים במרכז עברו במהלך היממה האחרונה בדיקות קורונה ובינתיים, כל המאושפזים במחלקה הורו להיכנס לבידוד ולצוות הרפואי הועברה הודעה על המקרה.

רוב הציבור: בעד הגברת האכיפה של הנחיות הקורונה

במהלך כינוס קבינט הקורונה היום, שר הבריאות יולי אדלשטיין הציג סקר לפיו רוב הציבור בעד הגברת האכיפה של ההנחיות למניעת התפשטות נגיף הקורונה.

קבינט השרים המיוחד לענייני הקורונה דן בין השאר בעלייה בתחלואה בשבוע האחרון. "בשבוע אחד חלו בקורונה 800 איש. אסור להישאר אדישים למספר הזה", אמר שר הבריאות. "המשטרה חייבת לחזור לאכיפה חריפה כדי להחזיר את הציבור למשמעת ולאפשר לנו את המשך פתיחת המשק, כולל פתיחת הרכבת בעוד יומיים".

לפי הסקר שהציג, שנערך ע"י מכון גיאו קרטוגרפיה עבור משרד הבריאות, 79% מהציבור בעד הגברת האכיפה של עטיית מסיכות, שמירת מרחק והיגיינה, גם ע"י גורמי שיטור ופיקוח וגם ע"י מנהלי העסקים עצמם. "האכיפה צריכה להיות בקניונים, באוטובוסים, ברכבות, במסעדות, בגני אירועים ובכל מקום. איש לא רוצה להינזק בגלל מפרי חוק", אמר אדלשטיין.

נתון נוסף שהזכיר שר הבריאות בקבינט הוא מספר הבדיקות, ואמר שבימים האחרונים מספרם עלה עד ל-16,000 ביום. עם זאת, אדלשטיין טען שיש עדיין מחסור של כ-200 עובדים במעבדות של קופות החולים ובתי החולים.

אור רביד השתתף בהכנת הכתבה