מספר המתים מקורונה בישראל עלה ל-103, לאחר שהבוקר (ראשון) נודע על אדם נוסף שנפטר מן הנגיף. החולה בן ה-63, הגיע ממעון חוסים בטבריה וסבל ממחלות רקע מרובות. הוא נפטר הלילה במרכז הרפואי פוריה שבטבריה. משרד הבריאות עדכן הבוקר: 10,878 נדבקים בקורונה בישראל, מספר המונשמים והחולים קשה נמצא בירידה.

אלו המספרים המעודכנים של החולים בקורונה לפי ערים בישראל

מספר הנדבקים עודכן הבוקר ועלה ב-135 בני אדם, והתייצב על קצת פחות מ-11 אלף ישראלים. 174 חולי קורונה מוגדרים במצב קשה, מספר המונשמים עומד על 123.

במקביל, פורסמו נתונים מעודכנים של מספר החולים לפי ערים בישראל. לפי נתוני משרד הבריאות, בני ברק נותרה מוקד מרכזי של הידבקות בקורונה: 925 מכל 100 אלף תושבים נדבק בנגיף, כשהמספר הכולל עומד על 1,806 חולים. מספר החולים שהועברו לבידוד, עם זאת, נותר נמוך במיוחד - רק 352 מהם הועברו לבידוד.

מגפת הקורונה בישראל
מגיפת הקורונה בישראל

סקר נרחב של מכון וייצמן, שאמור לכלול כ-1,500 תושבי בני ברק, מתעכב. המדגם, שאמור לכלול בדיקה שתאבחן את אופי המחלה בעיר והאזורים שבהם היא התפרצה יותר, לא סוכם עם הנהגת העיר באופן סופי. ממשרד הבריאות נמסר כי ברגע שיסוכמו הפרטים, המדגם החשוב ייצא לפועל על ימים ספורים.

בירושלים, שעל כמה שכונות בשטחה יוטל ב-12:00 סגר מחמיר, המצב נותר לא מזהיר. 1,959 חולים כבר אותרו בעיר, פחות מחצי מהם הועברו לבידוד.

לפי משרד הבריאות, מודיעין עילית וביתר עילית הן הערים שנחשבות לבעייתיות ביותר בשל קצב ההכפלה ושיעור הנדבקים הגבוה - לעומת מספר בדיקות קטן יחסית. בבני ברק, ירושלים ובית שמש קצב ההכפלה ושיעור החיוביים עדיין גבוה.

בעיר אלעד, שעדיין סובלת מאחוזי הידבקות גבוהים, ההכפלה נותרת בעינה. במשרד הבריאות המליצו לשפר את האכיפה של הבידוד וההסברה בעיר. בכוכב יעקב, שנחשבת גם היא למוקד הדבקה, קצב ההכפלה ושיעור החיוביים עדיין גבוה, ובמשרד הבריאות המליצו לגבש מענה ייעודי ליישוב.

במשרד הבריאות ציינו גם כי קיים חשש גם לגבי ההתפשטות בעפולה, אור יהודה וטבריה. על כך נוסף גם החשש מפני אחוזי תחלואה גבוהים במגזר הערבי, בין היתר ביישובים ג'סר א-זרקא, דבוריה, רהט, אום אל-פחם, באקה אל-גרביה, ג'ת וטמרה.

קורונה בישראל - מאה שערים (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
אכיפת המשטרה במאה שערים | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

אתמול מתו 6 בני אדם מקורונה בישראל כשאחת מהן היא מזל דלאל בת ה-53 מבית שמש, שלא סבלה ממחלות רקע. מזל נפטרה לאחר שהייתה מונשמת ומורדמת למעלה משבוע. ראשת עיריית בית שמש עליזה בלוך ספדה לה: "כאב עצום. הלב דואב. משפחת בית שמש עם משפחת דלאל והילדים. אנחנו נעטוף ונלווה את המשפחה בימים קשים אלו". 

מהיום בשבע בבוקר חלה החובה לעטות מסכות מגן בציבור. החובה על לבישת המסכות אושרה על אף הדעות החלוקות בקרב הקהילה המדעית לגבי יעילותן של אותן מסכות בעצירת ההתפשטות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות