תינוק כבן 3 שבועות אושפז במרכז הרפואי בני ציון בחיפה, לאחר שככל הנראה נדבק בהרפס במהלך אקט המציצה שעשה לו המוהל בזמן טקס ברית המילה בניגוד להמלצות משרד הבריאות, כך נמסר היום (ראשון). מבית החולים ציינו כי בעקבות ההידבקות בנגיף התינוק החל לפרכס, אזור איבר המין הזדהם, והזיהום התפשט לעבר המוח.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הורי התינוק הביאו אותו לבית החולים מיד לאחר שהם הבחינו בזיהום באזור איבר מינו, שהחל להופיע לאחר הברית. ההורים ציינו בפני הרופאים כי המוהל השתמש באקט המציצה, שבו נשאב דם מאזור הברית – ובדיקות מעבדה שנעשו לתינוק מצאו שהוא נדבק בנגיף ההרפס מסוג 1, ובסבירות גבוהה ניתן לומר שההדבקה הייתה מהמוהל.

מנהל מחלקת הילדים במרכז הרפואי בני ציון, פרופ' יצחק סרוגו, ציין כי "עדויות על זיהום בהרפס מפושט בילוד עם התפשטות למוח, והקשר שלו לאקט המציצה בגלל ברית מילה מתוארים כבר מזה 200 שנה". עוד הוסיף סרוגו: "הטיפול האנטי ויראלי שהתינוק קיבל מטרתו להשמיד את הנגיף במוח ועל מנת למנוע התלקחות של המחלה במערכת העצבים. התינוק יאלץ לקבל טיפול זה במשך חצי שנה".

ממרכז הרפואי בני ציון נמסר כי "אופי הפיזור בתינוק וההתחלה שלו באזור המפשעה והמשך פיזור הנגעים מרמזים על הדבקה במהלך הברית בשלב אקט המציצה, כשיש מגע בין הפה של המוהל לדמו של התינוק. ניתן לעקוף את השלב הזה על ידי ביצוע ברית מילה כשבמקום שלב המציצה ישנה שאיבה לא ישירה על ידי שפורפרת, שבאמצעותה נמנע המגע הזה בהתאם להמלצה של איגוד רופאי הילדים ומשרד הבריאות".