אולי בגלל שכבר חוותה כל כך הרבה סבל, המשפחה של תמר פרץ-לוי אומרת שהם לא האמינו שהקורונה מסכנת את חייה. היא הרי עברה מספיק תלאות וכאב, ובבית חיכו לה עומר ונועם, שני התאומים בני ה-4 שלה, שרצו שאמא כבר תחזור. למרות שהייתה מורדמת ומונשמת, כל יום הם שלחו לה איחולי החלמה. אבל תמר, רק בת 49, לא זכתה לראות את הסרטונים האלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תמר הייתה עמוד התווך בשבט של משפחת פרץ. היו לה 3 אחיות, 4 אחים, המון אחיינים, והיא זו שתמיד דאגה לשמר את המסורת המשפחתית – ללכד את כולם. "היא הבסיס של כל המשפחה, זה לא נתפס", סיפרה שני סמדג'ה, אחייניתה. "אין אחיין שלתמר אין משמעות כל כך גדולה בחיים שלו".

כשהייתה בשנות ה-30 לחייה, תמר עבדה כהנדסאית בתעשייה האווירית, והייתה תמיד הדודה שדואגת לכולם, גם במחיר הזנחה של החיים האישיים שלה. לכן, כשפגשה את שמעון בגיל 40, סיפור האהבה המאוחר ריגש את המשפחה ותמר כאילו התחילה לחיות מחדש.

תמר פרץ לוי שנפטרה מקורונה
צילום: החדשות

אבל האושר היה קצר מאוד. שבעה חודשים אחרי לידת התאומים, נפטר שמעון מדום לב. המשפחה כולה התגייסה לתמוך בתמר שתמיד הייתה שם בשבילם ולעזור לה בגידול שני התינוקות. שירה – האחיינית שלה, אפילו עברה לגור איתם בבית.

ב-19 במרץ האחרון, קצת אחרי תחילת ההסגר, הלכה תמר לרופאת המשפחה והתלוננה על כאבים. הרופאה קבעה שמדובר בדלקת גרון ושלחה אותה הביתה עם טיפול אנטיביוטי. ב-24 במרץ, אחרי שמצבה הידרדר, תמר נסעה למתחם היבדק וסע, מחשש שחלתה בקורונה. אבל יומיים אחר כך, עוד לפני שהגיעו התוצאות, הוחלט לפנות אותה בניידת מד"א לבית החולים.

אחיניותייה של תמר פרץ לוי
צילום: החדשות

"היא עמדה על הרגליים, היא דיברה. היא אמר לי ולאחותי – תשמרי לי על הילדים", שחזרה סימה קלברס, אחותה של תמר. "כעסתי עליה נורא ואמרתי לה להפסיק לדבר ככה ושהיא חוזרת. אני תוהה אם הייתה לה תחושה שהיא כבר לא תחזור".

בבית החולים תמר הורדמה ולא התעוררה יותר. ב-31 במרץ נקבע מותה. "לא אישרו לנו להיפרד ממנה", סיפרה פאני, אחותה. "לא ישבנו שבעה, לא היה לנו את זה. ישבנו ארבעתנו עם הילדים, היינו עצובים אבל השתדלנו לא יותר מדי".  

המשפחה הגדולה נרתמה מיד לטפל בתאומים הקטנים. "ברגע שאמרתי להם שאמא לא תחזור, אמא חלתה והיא לא יכולה יותר להיפגש איתכם, הם בכו בכי של שעה", סיפרה שני, אחותה. "הם קברו את הראש שלהם במזרון במיטה ולא הפסיקו לבכות עד שנרדמו".

אחיותייה של תמר פרץ לוי
צילום: החדשות

הסיפור של תמר, האישה שלכמה רגעים בחייה הקשים כבר היה לה הכל – אבל זה נגמר כל כך מהר, נגע בליבם של עשרות אלפי אנשים. כמה פעילים מלוד גייסו כספים עבור עתיד ילדיה – יותר מ-2 מיליון שקלים נתרמו – סכום מדהים עבור עתידם של עומר ונועם.

לבני משפחת פרץ ברור שאפילו המשפחה הגדולה והמסורה שלהם שעוטפת את הילדים לא תוכל לחפות על אובדן הוריהם בגיל כל כך צעיר, אבל הם יעשו כל שביכולתם כדי לנסות ולמלא את החלל.