ד"ר אשר שלמון, האחראי על מתן פטור מבידוד במשרד הבריאות, הגיב הבוקר (חמישי) בתוכנית מרציאנו-סגל בגלי צה"ל לסערת הפטור מבידוד, ואמר כי אם היו פונים אליו הוא לא היה נותן פטור. "לא פנו אליי, זו פגיעה באמון הציבור", אמר. "אנחנו מאוד מוגבלים ביכולת שלנו, אם בכלל, לפטור מישהו מהצו. יש נוהל ברור". אתמול נחשף בתוכנית חיסכון כי גרוטו נתן למיליארדר טדי שגיא פטור מבידוד למרות ששב מחו"ל. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שלמון הוסיף שאדם כזה שמגיע ארצה, צריך להציג שורה של מסמכים, לערוך בדיקת קורונה, וממנה להמשיך לבידוד. אם הבדיקה יצאה שלילית, הוא משוחרר. עוד ציין שלמון כי "לא משנה מי מקבל את ההחלטה, ההחלטה צריכה להתקבל לפי הנחיות וכללים".

פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות (צילום: החדשות12)
פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות | צילום: החדשות12

"אליי לא הייתה פניה. בדיעבד הבנתי שניסו לפנות לגורמים שונים. אני מניח שאם הוא היה פונה אלי הוא היה יודע שהתשובה תהיה שצריך לשמור על הכללים", הוסיף עוד שלמון. "אסור לשדר לציבור שיש קבוצות שונות באוכלוסייה, ושיש כאלה שהם פטורים מתוקף מעמדם. אני מניח שבפרשה הזאת יש פגיעה באמון הציבור, וגם אם נעשו טעויות אז הן יובהרו".

לצד הביקורת שלו כלפי המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, שלמון הדגיש כי הוא לא מרוצה מה"לינץ'" נגד גרוטו. "מדובר אדם מנוסה שיש לו תפקיד מרכזי", הבהיר. "גם אם הייתה טעות צריך לזכור שמדובר באדם רב זכויות, ואני מקווה שהעניין יבורר וייפתר".

טדי שגיא (צילום: אביב חופי)
אושר לו פטור מבידוד. המיליארדר טדי שגיא | צילום: אביב חופי

גרוטו צולם בפתח ביתו הבוקר. כשנשאל על תגובתו לאירוע אמר: "אני חושב שזו קצת חדירה לפרטיות כרגע, אבל נעזוב את זה".

"זו לא הפעם הראשונה"

מוקדם יותר הבוקר פורסמו פרטים חדשים על הפרשה. מתברר כי גרוטו אישר לשגיא את הפטור מבידוד באמצעות הדואר האלקטרוני. ההודעה של גרוטו הייתה קצרה ומתומצתת: "מאשר איתמר". מלבד זאת, דווח כי בכירים במשרד הבריאות טוענים שזו לא הפעם הראשונה שגרוטו נותן פטור מחובת בידוד. "זו לא הפעם הראשונה, ואם לא החשיפה - זו גם לא הייתה הפעם האחרונה", אמרו הבכירים.

אתמול בלילה דווח כי מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב רמז שעל גרוטו להתפטר בעקבות המקרה. "אני מבקש הבהרות. יש להסיק מסקנות", אמר בר סימן טוב ל-N12.