בת 21 חולצה מנחל צביה שנמצא למרגלות הר הגלבוע, כשהיא מעורפלת הכרה. חובשים ופרמדיקים של מד"א הוזעקו למקום ובת ה-21 וצעירה נוספת הובאו לחבירה איתם. הצוות הרפואי העניק להן טיפול ראשוני ופינו את בת ה-21 במסוק, כשהיא במצב קשה, סובלת ממכת חום, מורדמת ומונשמת לבית החולים רמב"ם בחיפה. הצעירה הנוספת טופלה במקום ולא נזקקה לפינוי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

במקביל, משרד הבריאות פרסם אזהרה לציבור מפני גל החום: "ביום שבת צפוי להתחיל גל חום עם עומס חום גבוה מאוד, שיימשך כל השבוע עם טמפרטורות שיכולות להגיע ביום ל-35 עד 40 מעלות, ובאזורים רבים אף מעל 40 מעלות". עוד הוסיפו: "טמפרטורות גבוהות מהוות סכנה בריאותית, לתשישות חום ומכת חום, והפגיעים במיוחד הם אנשים בגיל המבוגר או עם מחלות כרוניות, וכן תינוקות ואנשים שעובדים ושוהים בחוץ.

אלו הצעדים עליהם ממליץ משרד הבריאות במקביל להתגוננות עם הקורונה:

1. יש לשהות  בסביבה מקוררת, בטמפרטורה של 22-24 מעלות, תוך שימוש במזגן. למי שאין מזגן בביתו, מומלץ לשהות במרחב ציבורי ממוזג, 2-3 שעות ביום, תוך שמירה על כל המלצות הריחוק חברתי.

2. להקפיד על שתיית מים בכמות מספקת כדי למנוע התייבשות.

3. לא להיחשף לחום מעל 25 מעלות. לא לצאת החוצה בשעות החום, לא לבצע מאמץ בחום, לא לשהות במכונית חונה.

4. חשוב להדגיש –חשיפה לשמש אינה מסייעת כנגד וירוס הקורונה! מניעת ההידבקות  בנגיף היא על ידי הקפדה על הנחיות משרד הבריאות – שמירת מרחק חברתי של 2 מטר, עטית מסיכה על הפה ועל האף ושטיפת ידיים.

5. במיוחד במזג אוויר חם, חשוב לדאוג לבריאותם של בני משפחה חברים ושכנים מבוגרים, השוהים בבית לבדם, להתעניין בשלומם ולסייע להם תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות.