מרפאת קורונה לבדיקת עובדים זרים הוקמה באזור התחנה המרכזית בתל אביב – כך הודיע היום (ראשון) פרופסור נדיר ארבר, מנהל המערך לרפואה מונעת בבית החולים איכילוב. הוא העריך כי במקום יתבצעו בכל יום כ-100 בדיקות ומבקש מכל העובדים שחוו תסמינים ב-48 השעות האחרונות לבוא להיבדק. פתיחת המרפאה, לצד הודעת ראש הממשלה בסוף השבוע כי בשכונות של מבקשי מקלט צפויה הגבלת תנועה, מצביעה על טיפול ממוקד באוכלוסיית העובדים הזרים כדי למנוע מוקד התפרצות נוסף במדינה.   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

 "הקמת המרפאה חשובה בכל אספקט, גם מבחינה רפואית וגם מבחינת האחריות שיש לנו כלפי העובדים הזרים", אמר הבוקר פרופ' ארבר לתקשורת בפתיחת המרפאה. "יש מחסור בבדיקות אבל אנחנו מתמודדים וסומכים על מי שצריך לתת את הדעת שימלא את תפקידו ושיעשה את זה כפי שצריך".

מרפאת העובדים בתל אביב
קוראים לעובדים זרים לבוא להיבדק | צילום: N12

עד עתה נתוני משרד הבריאות לא מראים שיש חולים בקרב אוכלוסיה זו, אך קיימת הערכה כי מדובר במידע מוטעה שכן העובדים הזרים כלל לא מגיעים להיבדק מפני שהם חוששים שמגע כלשהו עם גורמים רשמיים עלול להוביל לעימות או תשאול בסוגיית מעמדם. בנושא זה הבהיר פרופ' ארבר: "אין לנו קשר לזה - אנחנו פה רק כדי לבדוק את הבריאות שלהם ושל כל עם ישראל".

מנהלי המרפאה מודעים לחשיבות הנגשת המידע לעובדים והם מתכוונים לפרסם מידע גם בעזרת עיריית תל אביב, מרפאת טרם ומרפאת העובדים הזרים שנמצאת ביפו וברשתות החברתיות.

בין שלושים לארבעים אלף אזרחי אריתריאה וסודן מצטופפים בדרום תל אביב. השכר שלהם הוא יומי, ומה שהם מביאים הביתה משמש אותם להוצאות בסיסיות ביותר. יחד עם העובדה שאותם אנשים גרים בצפיפות בדירות קטנות - נראה כי קיים הכרח לנקוט צעדים כדי למנוע עוד מוקד התפרצות כמו בני ברק.