בשל החשש מהידבקות בקורונה, אנשים רבים מעדיפים בתקופה זו שלא להגיע לבתי החולים כדי לקבל טיפול רפואי - וכך רבים שסובלים מכאבים נשארים בבית. רופאים רבים חוששים שהמצב גורם לסכנת חיים לחולים, וקוראים להם להגיע ולקבל טיפול: "אל תהססו לפנות לרופאים שלכם, תנו להם להחליט".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יצחק אדרי לקה בהתקף לב וניצל רק לאחר שהתפנה לבית חולים, אחרי שסבל מכאבים בחזה למשך ימים ארוכים. כמו חולים רבים, גם הוא חשש להגיע לבית החולים: "פניתי לרופא המשפחה בטלפון, וכשהוא שמע את הסיפור הוא עמד בתוקף שאני אתפנה לבית החולים", סיפר אדרי. בסופו של דבר חייו ניצלו בזכות הרופאים לאחר שהשתכנע להגיע לבית החולים.

למרות שאדרי קיבל טיפול לפני שהיה מאוחר מדי, החשש הגדול הוא שקיימים רבים אחרים שלא הגיעו בזמן, ומצבם מחמיר ללא ידיעתם. במקביל, בבית החולים שיבא מדווחים על ירידה של 56% במספר החולים שסבלו מכאבי חזה. לכן, לא מעט רופאים ברחבי הארץ מזהירים מגל תחלואה - לא של קורונה, אלא של ישראלים שלא קיבלו את הטיפול הרפואי שהיו זקוקים לו.

ניסים אלון, מנכ"ל קופת חולים לאומית, קרא לציבור: "אל תהססו לפנות לרופאים שלכם, תנו להם להחליט. יש תחרות בין התחלואה הרגילה לנגיף הקורונה ואנחנו צריכים לנצח את שניהם במקביל".