עבר זמן רב מאז שראש הממשלה ומערכת הבריאות הבטיחו לערוך 10,000 בדיקות קורונה ביום, והשבוע - זה סוף סוף קרה.    

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בעקבות העלייה בימים האחרונים במספר הבדיקות היומי שמתבצעות נוכח ההצטרפות של הוועדה של מכון ויצמן ובעקבות הטמעת השינויים ההכרחיים בשימוש בריאגנטים בתוצרת ישראל, מספר הבדיקות עולה. גורם בכיר במערכת הבריאות אמר כי היום לראשונה מאז החלו בבדיקות הקורונה בישראל – מספר הדגימות שייבדקו בכל המעבדות יהיה יותר מ-10,000. 

משרד הבריאות דיווח כי מסיכום נתונים סופיים שהגיעו מכלל המעבדות, שלשום בוצעו 10,401 בדיקות אתמול בוצעו 11,501 בדיקות ובכך עמדו כבר בימים אלו ביעד שהוצב ל-10,000 בדיקות מעבדה ליום.

בדיקות קורונה בבית האבות משען
בדיקות קורונה ברחבי הארץ

בסוף השבוע האחרון התפרסמו נתוני בדיקות נמוכים ביותר - פחות מ-6,000 בדיקות שהתבצעו ביום שישי, אמנם אתמול פורסם כי בוצעו כמעט 10,000 בדיקות. היום משרד הבריאות עדכן כי ביממה האחרונה נבדקו יותר מעשרת אלפים בני אדם.

אתמול פרסמנו כי מנהלי מעבדות הקורונה טענו כי הם מסוגלים לבצע 15 אלף בדיקות ביום ושהסיבה למיעוט הבדיקות לא נעוצה במחסור בציוד - אלא דווקא במחסור בדגימות, או בפשטות - ביצוע של פחות מידי בדיקות. "אנחנו יכולים כבר מספר ימים לבצע עוד מאות או אלפי בדיקות, אבל לא מגיעות דגימות", טענו שורה של מנהלי מעבדות בבתי החולים הממשלתיים ובקופות החולים.