"לא רק המתמחים משלמים בבריאות": עשרות מתמחים התכנסו בשעות האחרונות בסמוך לביתו של שר הבריאות הטרי יולי אדלשטיין. המתמחים הקימו מאהל מחאה שאמור היה לעמוד במשך 26 שעות, זאת במסגרת המאבק לקיצור המשמרות בבתי החולים באורך זהה. לאחר שאדלשטיין אמר כי הוא מתכוון למצוא פתרון שיהיה מוסכם על כולם,  הוחלט בארגון המתמחים לפנות את מאהל המחאה.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אדלשטיין יצא לדבר הערב עם המתמחים ואמר שיביא לכדי פתרון שיהיה מוסכם על כולם. המתמחים דרשו מהשר להיפגש ולשמוע אותם ודרשו לקחת חלק בקבלת ההחלטות. הוסכם כי יהיה שיתוף פעולה של כולם בתהליך וכי מיד עם מינוי מנכ"ל המשרד תיקבע פגישה עם כל הגורמים הרלוונטיים, בינהם ארגון המתמחים.

מחאת המתמחים‎
מחאת המתמחים‎

המשטרה הרחיקה בתחילת הערב את המאהל למרחק של 250 מטר מביתו של אדלשטיין, ולאחר זמן מה צעדו עשרות מתמחים עד לפתח ביתו. למפגינים נמסר כי בהמשך הערב יש נכונות מצד השר לפגוש אותם.

"לפני חודש התחילה התלקחות ספונטנית של הפגנות בבתי חולים בכל הארץ על ידי עשרות מתמחים מיואשים ואולי גם כועסים מאוד", אמר היום מחוץ לביתו של השר ד"ר אורי רוזן, מתמחה ברפואת משפחה וחבר בארגון מרשם. "אנחנו לא יכולים יותר לעבוד 26 שעות. בזמן הקורונה פתאום עבדנו 12 שעות כמו בכל העולם המערבי ב-15 שנה האחרונות - ראינו שאנחנו יכולים לתת רפואה הרבה יותר טובה, מקצועית ואנושית, לא להרדם על ההגה בדרך הביתה ועל שולחן הניתוחים. אנחנו דורשים לקצר עכשיו ולא לחכות עם זה". 

מחאת המתמחים‎
מחאת המתמחים‎

חברת הכנסת עאידה תומא סלימאן מהרשימה המשותפת הגיעה גם היא למחאה. "המאבק שלכם צודק", אמרה למתמחים. "כאזרחית שעלולה להגיע לבית חולים בעצמה, אני רוצה אתכם עירנים, רעננים מדויקים. אני לא רוצה שיטפלו בי רופא או רופאה סחוטים אחרי 24 שעות. הגיע הזמן לעשות איתכם צדק ולקצר את התורנויות. הגיע הזמן להוריד את מספר התורנויות. אנחנו רוצים אתכם חזקים וחזקות".

מחאת המתמחים

 לפני כשלושה שבועות התקיימה הפגנה של המתמחים בכיכר הבימה לאחר שבתי החולים דרשו מהם לשוב למשמרות של 26 שעות לקראת היציאה ממשבר הקורונה. המתמחים אז טענו כי אורך המשמרות כבר עלה בחיי אדם ודרשו להיפגש עם ראש הממשלה נתניהו.