לקראת החמרת ההנחיות? היועצים המשפטיים של משרדי הבריאות והאוצר קיימו היום (רביעי) מסיבת עיתונאים שבה אמרו כי החשש מהתקהלויות אסורות בליל הסדר בשבוע הבא "מדיר שינה מעיניהם": "הדבר דומה למחיר שאנחנו משלמים היום על מסיבות פורים - שבדיעבד התגלו כ'מסיבות הדבקה בקורונה'".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אסור לנסוע למשפחה בליל הסדר וחג הפסח", הדגיש עו"ד אורי שוורץ, היועץ המשפטי של משרד הבריאות כשלצדו המשנה ליועץ המשפטי משרד האוצר, עו"ד מיכל עקביא. "זה אחד הדברים הלא נעימים, אבל יש לקיים את החג רק במסגרת משפחה גרעינית. הנושא הזה מדיר שינה מעינינו ואנחנו מאוד חוששים שההתקבצות של אנשים יחד בערב החג תוביל לזינוק בהדבקה. הדבר דומה למחיר שאנחנו משלמים היום על מסיבות פורים - שבדיעבד התגלו כ'מסיבות הדבקה בקורונה'".

תדרוך לעיתונאים במשרד הבריאות
תדרוך לעיתונאים במשרד הבריאות | צילום: משרד הבריאות

לקראת החג המתקרב, אמר עו"ד שוורץ כי כרגע אין איסור על הבאת עוזר/ת ניקיון הביתה, אך ההמלצה היא להימנע מהעסקתם מפני שהיא כרוכה בהכנסת אדם זר לבית: "שקלו אם זה הכרחי וחיוני להכניס אדם זר אל ביתכם שעלול לסכן אתכם בהידבקות".

על ההנחייה שאוסרת להתרחק מהבית יותר ממאה מטרים, למעט במקרים חיוניים, אמר: "תפעילו שיקול דעת - אף אחד לא יקפוץ עליכם אם תצאו עם הכלב למרחק 110 מטרים מהבית. לעומת זאת מרחק גדול יותר באופן משמעותי שלא לצורך חיוני, זה כמובן אסור".

"חשוב להיצמד לכלל של עד שניים ברכב, אבל ישנם חריגים", הוסיף. "החריג הברור הוא מצב חיוני, למשל הילד חולה וצריך ללכת לרופא אבל אי אפשר להשאיר את הילד הנוסף לבד - אפשר כמובן להכניס אותו לתוך הרכב. אדם עם מוגבלות שיש לו עובד סיעודי - יכול לנסוע יחד איתו במונית".