בריאיון לאתר "כיכר השבת" שפורסם אמש (שבת) טען שר הפנים אריה דרעי כי החרדים מהווים רוב מוחץ מבין חולי הקורונה בישראל והוסיף - "צריך לעשות חשבון נפש". דרעי הבהיר כי בחינה מעמיקה של הנתונים מעידה על חומרת המצב במגזר החרדי, גם זה שאינו מתגורר בערים החרדיות המובהקות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"צריך לעשות חשבון נפש מעמיק מאוד בתוך הציבור שלנו", אמר דרעי בריאיון. "‏לצערי הרב, 70% בערך מהחולים בכל מדינת ישראל - הם חרדים. ‏אל תספור רק את ירושלים, בני ברק, בית"ר, אלעד ומודיעין עילית. ‏גם בתוך הערים האחרות בארץ, מי שמכיר את הנתונים כמוני יודע שגם השכונות שם זה בעיקר חרדים. ככה שגם על זה צריך לעשות חשבון נפש". 

השר המשיך: "אז יש לנו הסברים - פורים, בתי כנסת, חתונות, הכול נכון. אבל מצד שני תראה את גודל הנס. גם בחוץ לארץ זה פגע ביהודים החרדים בצורה נוראה, בניו יורק, בלונדון, בצרפת, גם בארגנטינה. בניו יורק עשינו חשבון, בערך פי 60 נפטרו ממה שבישראל. אז זה אומר מה? מצד אחד הקדוש ברוך הוא שומר עלינו ומצד שני הוא מדבר איתנו ואת זה צריך לדעת".

תחנת בדיקת קורונה בבני ברק (צילום: גילי יערי, פלאש 90)
"אל תספור רק את בני ברק" | צילום: גילי יערי, פלאש 90

משרד הבריאות עדכן אתמול (שבת) כי מספר חול הקורונה הפעילים ירד במהלך היום ב-130 והינו 4,831. מספר המונשמים נותר 64 ושני חולים נפטרו, מה שהעלה את מניין המתים הכללי ל-247. בנוסף, נוספו 141 חולים למניין המחלימים מקורונה - 11,376 מחלימים בסך הכול.