מחדל בתי האבות: בעוד נתוני התחלואה הקשה ומספר המונשמים בישראל מתייצב, מניין מקרי המוות מהנגיף בבתי האבות ממשיך לעלות. היום (שבת) נגה אוסקר שאימה מתה מקורונה לאחר שנדבקה בבית האבות "יוקרה" ביבנאל, התארחה באולפן חדשות 12 ומתחה ביקורת חריפה על התנהלות משרד הבריאות. בין היתר טענה שמשרד הבריאות לא נקט צעדים גם כשידע שהנגיף התפשט בבית האבות: לאורך כל הדרך פנינו למשרד הבריאות והם לא עשו שום דבר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אמא נדבקה בקורונה לאחר שרשרת מחדלים. המוות שלה היה לא מוצדק, זה היה יכול להימנע. בפירוש היה יכול להימנע", אמרה. "לאורך כל הדרך פנינו למשרד הבריאות והם לא עשו שום דבר על מנת למנוע את התפרצות המגפה".

אוסקר טענה שמשרד הבריאות לא נקט אף צעד גם שאחד מהדיירם בבית האבות נדבק בנגיף: "ברגע שנכנס הקורונה לבית האבות והיה מקרה אחד בבית האבות בתוך מחלקה שהיא לא המחלקה של אימא, ביקשנו ממשרד הבריאות שיעשה בדיקות לכל הדיירים בבית האבות כדי לבודד את החולים מהבריאים".

"משרד הבריאות לא היה מוכן לעשות את זה. כל יום הוא משמעותי כשיש מגפה שנמצאת בתוך בית האבות ויודעים שהיא מתפרצת ושזה ידביק את כולם. לא היה בידוד, לא היה פיקוח - לא היה שום דבר. לצערי כל בית האבות נדבק, יש שם מלא חולים, 15 מתים כולל אימא שלי. ההקרבה היא כל כך קשה. רשלנות לכל אורך הדרך".

אוסקר סיפרה שלא הספיקה להיפרד מאימה. "הדבר היחיד שהיא ביקשה ממני שברגעים האחרונים שלה אהיה לידה ואחזיק לה את היד, ולא יכולתי למלא את הבקשה שלה. מחדל אחרי מחדל זה פשוט לא נתפס, לא הגיוני", אמרה. "היא הבינה שיש מגפה והיא הבינה שאנחנו לא באים לבקר אותה כדי להגן עליה".

היא סיכמה: "מבחינתי משרד הבריאות שהוא הרגולטור שהוא אמור לפקח על בתי האבות לא עושה את העבודה שלו. אין מילים לאובדן הזה כי הפסדנו את אימא שאנחנו כל כך אוהבים וזה לא היה צריך לקרות".