החולים החדשים - מכל רחבי הארץ: משרד הבריאות פרסם הבוקר (ראשון) את מניין חולי הקורונה מאז אתמול בחצות. על פי הנתונים אובחנו 36 חולים נוספים מאז הלילה. מספר המאובחנים מאז פרוץ הנגיף בישראל עומד על 19,008 ומתוכם 15,360 כבר החלימו. עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי רוב החולים החדשים לא נדבקו במוקדי ההתפרצות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

230 ישראלים נדבקו בערים והיישובים בכל רחבי הארץ ואילו רק 87 ביישובים שנחשבים כמוקדי התפרצות. נתון זה מדאיג את מערכת הבריאות ומלמד על פיזור נרחב של הנגיף בישראל. 3 ישראלים שהגיעו מחו"ל הביאו איתם הנגיף ומספר דומה של מאובחנים חיובים הם דיירים במוסד לטיפול ארוך טווח כמו דיור מוגן או הוסטל לבעלי צרכים מיוחדים.

ד"ר זאב פלדמן, יו"ר איגוד רופאי המדינה וממלא מקום יו"ר ההסתדרות הרפואית התייחס לנתונים בשיחה עם N12: "פיזור החולים האחיד בארץ מעודד מחד אך מדאיג. העובדה שאותם מוקדים שהסתמנו בשבוע שעבר התפוגגו מעידה על תגובה וטיפול נכון באותם איזורים. הפיזור האחיד במקומות רבים בארץ מצביע עדיין על חוסר הפנמה מספיק של כולנו בחשיבות של הכללים הפשוטים והקפדה על חבישת מסיכות במרחב הציבורי, היגיינת ידיים ושמירת מרחק. אם לא נישמר ונקפיד, נאלץ לחוות סגר חוזר על כל משמעויותיו למהלך התקין של חיינו ולכלכלת ישראל". 

אנשי מד"א מובילים חולה קורונה לבית החולים‎ (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
אנשי מד"א מובילים חולה קורונה לבית החולים‎ | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

במשרד החינוך מעדכנים שמניין התלמידים ועובדי ההוראה החולים בקורונה עומד הבוקר על 506 ובסך הכל 183 מוסדות חינוך סגורים. כ-40% מהם בירושלים, 15% בתל אביב והיתר מפוזרים בכל רחבי הארץ. לאורך השבוע החולף שבו לפעילות 15 בתי ספר וגני ילדים ובמהלך השבוע ישובו עוד 46 מוסדות. כ-26 אלף תלמידים ועובדי הוראה נמצאים בבידוד.

ראובן ריבלין (צילום: החדשות , החדשות12)
ראובן ריבלין | צילום: החדשות , החדשות12

מרבית החולים בישראל מאז התפרצות הנגיף הם צעירים בגילאי 20-29. בקבוצת הגיל הזאת אובחנו 4,078 חולים. 3,015 מכלל החולים הם ילדים ובני נוער בגילאי 10-19. נראה שעל פי הפילוח לפי קבוצות הגיל, קשישים ומבוגרים נדבקים הרבה פחות: רק 894 חולים הם בגילאי 70-79 ו-463 ישראלים בגיל 80-89 אובחנו כנשאים של הנגיף.

למרות העלייה במניין החולים, רק 35 מאושפזים במצב קשה ו-26 חולים בלבד זקוקים לסיוע נשימתי. בבתי החולים מאושפזים 45 חולי קורונה במצב בינוני ויתר 3,268 החולים מוגדרים במצב קל.   

הקורונה חוזרת לבית הנשיא ולמעון ראש הממשלה

בית הנשיא הודיע אמש (שבת) כי במהלך השבת התקבלה הודעה שאחד מעובדיו נדבק בקורונה. בשל ההידבקות, מתקיימות התייעצויות מול משרד הבריאות אם הנשיא ריבלין צריך להיכנס לבידוד. לא נמסרו פרטים נוספים מלבד שמדובר בעובד במקום. "בעקבות ההודעה, מתקיימת בשעה זו התייעצות מול הגורמים הרלוונטיים במשרד הבריאות באשר לעובדים נוספים שידרשו בבידוד וההשלכות הרלוונטיות על נשיא המדינה", נמסר בהודעת בית הנשיא.

סגירה, בית, ספר, ריבוי, מקרה, קורונה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)
סגירת בתי ספר לנוכח ריבוי מקרי קורונה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נגיף הקורונה הגיע גם סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים כשלושה מאבטחים שהוצבו מחוץ למתקן נמצאו חיוביים לנגיף. בתגובה למקרה, שפורסם לראשונה בגלי צה"ל, מסרו ממשרדו של נתניהו כי "במסגרת הבדיקות השגרתיות לקורונה, נבדק ראש הממשלה לפני ימים אחדים והתוצאה תקינה (שלילי לקורונה)".

עוד נמסר כי "במסגרת הבדיקות, נמצאו שלושה מאבטחים המופקדים על שמירה מחוץ למתקן מעון רה"מ חיוביים לקורונה. ראש הממשלה אינו נדרש בבידוד כיוון שמאבטחים אלה לא שוהים בסביבתו".