לפני שלושה שבועות ש' ובעלה, תושבי מרכז הארץ, קיבלו תשובה חיובית בבדיקה לקורונה. בעלה של ש', ככל הנראה, נדבק בקהילה והדביקה גם אותה. שלושת ילדיהם יצאו שליליים בבדיקות. למרות מצבם הקל, פחדו הזוג להישאר בבית עם הילדים ולהדביק גם אותם, וכך עשו בקושי רב. בני הזוג טוענים כי בגלל האישפוז הביתי בו הם נתונים, הם לא קיבלו את המענה לו היו זקוקים ממשרד הבריאות וקופ"ח. הם נאלצו להיות כלואים בביתם - אחרי שהבדיקות שעשו להם הלכו לאיבוד שוב ושוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בעלי ואני נמצאנו חיוביים לנגיף הקורונה, ואנחנו כלואים פה כבר כחודש", כתבה ש' בפוסט שהעלתה אתמול לפייסבוק, כצעד נואש אחרון. "בהתחלה זה היה סביר. הרגשנו כמה ימים לא טוב אבל אז זה עבר והיינו בטוחים שעוד מעט הרע מאחורינו. כמה טעינו". 

מקופת החולים יצרו איתם קשר כדי להודיע שהם יצאו חיוביים ושרופא יתקשר אליהם. עם זאת, לרופא שחזר אליהם לא היה מספיק מידע שיעזור להם להבין מהו השלב הבא מבחינתם - וגם נתן להם מידע שגוי. 

בהתחלה התקשרו מקופת החולים פעמיים ביום כדי לקבל מדדים מהזוג שנדבק. ברגע האמת, טוענת ש', הם התקשו לקבל מענה מיידי. "בערב החג בעלי הרגיש ממש לא טוב ואיבד את ההכרה", נזכרת ש'. היא התקשרה למוקק הקורונה של קופת החולים, שם אף אחד לא ענה. היא הבינה שהיא לבד באירוע הזה. 

"איבדתי לחלוטין את שארית התמימות שהייתה לי, את האמונה שמישהו מלמעלה במדינה הזאת יודע מה הוא עושה", סיפרה. "איבדתי את האמונה שאפשר לסמוך על הגופים הגדולים". לבסוף, היא התקשרה למוקד הרגיל של הקופה, רק אחרי מספר טלפונים הצמידו לה רופאה שתדרכה אותה.

במהלך אותה תקופה עשו לבני הזוג כמה בדיקות, בהפרשים של יום, גם כשלא ביקשו. "אין תיאום בין הבודקים וחבל, אם יצאתי חיובים בבדיקה אחת, שיחכו לפחות כמה ימים", הוסיפה. "אנשים אחרים יכלו לקבל את הבדיקות האלו". על שתי הבדיקות האחרונות שעשתה ש' עוד לא קיבלה תשובות. היא עשתה בדיקה מול קופת החולים, שם הודו שהן כנראה הלכו לאיבוד. עד שימצאו פתרון, ש' נותרה כלואה בביתה. 

רק אתמול, אחרי שהעלתה את הפוסט לפייסבוק ושלושה ימים אחרי שביקשה לעבור עם בעלה לבית מלון כדי לאפשר לילדים לנוע בחופשיות בביתם, היא קיבלה מענה. "חבל שצריך לכתוב פוסט בשביל שמשהו יקרה", סיפרה. "אני רוצה לדעת מה קרה עם הבדיקות שלי, יכול להיות שכבר הבראתי ואני יכולה לחזור להיות עם הילדים".

"כן הייתי זכאית לביקורים של המשטרה שדורשים מבעלי וממני לצאת לחלון כדי שיראו שאנחנו בבית", מציינת ש' בפוסט שהעלתה. "מול כל הרחוב. כמו פושעים. לפעמים אני מסתכלת החוצה מהחלון ורואה אנשים יוצאים מהבית: להליכה, לקניות, לתפילה. ואני חושבת לעצמי- כמה מתוך האנשים הללו הרגישו קצת לא טוב בחודש האחרון אבל לא חשבו לעשות בדיקה? וזה כנראה הפשע הגדול שפשעתי – החלטתי לעשות בדיקה לקורונה כשלא הרגשתי טוב".

ע' נאלצה להיות בבידוד לבד יחד עם ילדיה: "חיכיתי 4 ימים לתשובה"

ע', ששהתה יותר מחודש עם ילדיה הקטנים בבית אחרי שנדבקה, הזדהתה עם סיפורה של ש' בפוסט שכתבה. גם לה איבדו 2 בדיקות: "אני אסירה בחסות משרד הבריאות", זעמה. בעלה, שגם הוא נדבק, שהה כל הזמן הזה בבית החולים - והיא הייתה צריכה להישאר עם הילדים שלא נדבקו. 

ייתכן שכבר מתחילת החודש ע' יכלה "להשתחרר" מהאשפוז הביתי אם הייתה מקבלת את התשובות לבדיקות שביצעה בתחילת החודש. לא כך קרה. היא המשיכה להמתין עד שנאלצה לערב את מנהלת המחוז בקופת החולים בה היא מטופלת. 

"רק אתמול קיבלתי תשובה שלילית שנייה, וזה אחרי ארבעה ימים שדיברתי איתם. כל הזמן הזה סיכנתי את הילדים שלי", אמרה במחאה. 

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il