נגיף הקורונה גבה היום (רביעי) שישה קורבנות נוספים: אישה בת 98, אישה בת 69, גבר בן 74, אישה בת 66, גבר בן 66 וגבר נוסף בן 72 שמת בשעות הבוקר, והערב נודע כי הוא חלה בנגיף - כולם סבלו ממחלות רקע קשות ומורכבות. בכך עלה מניין הקורבנות בישראל כתוצאה מהידבקות בנגיף ל-26. מספר חולי הקורונה המאובחנים בישראל עלה הערב ל-6,092, מהם 95 שמאושפזים במצב קשה ו-81 מונשמים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בת ה-98 שנפטרה התגוררה בדיור המוגן "משען" בבאר שבע, שם הייתה התפרצות של הנגיף, ובכך הפכה לקורבן השני במקום אחרי אברהם ארושס ז"ל, שנפטר בגיל 93. מתוך כל הנדבקים - 663 נמצאים בבתי חולים, 3,128 בטיפול ביתי, 700 במלונות הבראה ו-241 שהחלימו ושוחררו. לגבי 1,339 מהנדבקים, טרם הוחלט אם לטפל בקהילה או לאשפז.

משען בית אבות
משען בית אבות | צילום: החדשות 12

בתוך כך, הלילה פונו 67 חולי קורונה מבני ברק במבצע לילי אל מלוניות ההבראה מהנגיף: אנשי מד"א ופרמדיקים פינו באמצעות אמבולנסים ממוגנים את החולים לאצטדיון רמת גן – שם חיכו להם אנשי פיקוד העורף. משם הם פוזרו בין מלוניות קורונה. מרביתם פונו למלון ניר עציון שבכרמל. המלוניות האלה נפתחו במסגרת הניסיונות של המדינה לתת מענה לחברה החרדית, עם פתרונות שיותאמו לאוכלוסייה ולצרכיה המיוחדים.

מתחם
צילום: אור רביד, N12
משרד הבריאות בדיון בצל הקורונה
דיון של ראשי משרד הבריאות, אתמול

על פי הנחיות משרד הבריאות, חולי הקורונה החרדים מבני ברק ומבית שמש יועברו מהערים לבידוד ב-2 מלונות ייחודיים, ובהמשך ייפתחו 2 מלונות נוספים. הפתרון של פינוי חולים למלוניות קורונה שמותאמות לצרכים של האוכלוסייה החרדית הגיע בעקבות ההבנה שקשה לייצר את הבידוד הנדרש בערים חרדיות שבחלקן יש קצב הדבקה גבוה בהשוואה לשאר המדינה.

אתמול נודע ל-N12 כי שר הבריאות ליצמן דרש להטיל הסגר מלא על העיר בני ברק, זאת עקב האחוז הגבוה, באופן יחסי, של הנדבקים בעיר. הצו מנוסח וממתין לחתימה, אך ההחלטה מתעכבת מכיוון שקיימים קשיים משפטיים. אם יוחלט להטיל הסגר על העיר - יוכלו התושבים לצאת ממקום מגוריהם אך ורק לאחת מהמטרות הבאות: "הצטיידות במזון, תרופות ומוצרים חיוניים בתחום האזור המוגבל; קבלת שירות רפואי חיוני, אף אם אינו נמצא באזור המוגבל; הגעה של עובד המועסק במפעל למתן שירותים קיומיים למקום עבודה וחזרה ממנו אף אם אינו נמצא באזור המוגבל".