אחד המדדים המרכזיים שקובעים אם להטיל סגר על אזור מסוים הוא "קצב ההכפלה", כלומר - כל כמה ימים מספר החולים באותו אזור מכפיל את עצמו. בישראל כולה, ממוצע קצב ההכפלה נכון להיום עומד על 21 ימים וחצי. זה נתון מעודד, והכיוון הוא כל הזמן עלייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בניגוד לגרפים אחרים בימים אלה, המטרה היא להראות דווקא מגמת עלייה - ככל שמספר הימים גדול יותר, זה מצוין: מספר החולים מכפיל את עצמו לאט יותר.ביום ראשון בדיר אל אסד הוכפל מספר החולים כמעט כל שישה ימים, וכיום הכפלה כל יום וחצי. זו הסיבה שהישוב הפך לאזור "אדום", והוטל עליו סגר.

בירושלים הנתונים לא מעודדים - המגבלות בשבוע האחרון בקושי הניבו שינוי. ביום ראשון הייתה הכפלה כל 14 ימים והיום שוב כמעט כל 14 ימים. המשמעות: לא מוציאים מספיק חולים מהבתים - למלוניות, והשכונות הצפופות נשארות כמדגרות.

ומה בבני ברק? שימו לב לשיפור על פני השבוע האחרון. בראשון קצב הכפלה כמעט כל 12 ימים, והיום כבר כמעט כל 18 יום, קרובה מאוד לממוצע הארצי. זאת הסיבה ששרי הממשלה החליטו על הקלה במגבלות שם.

ומהם מוקדי ההתפרצות שצריכים להטריד אותנו נכון להיום: אום אל פחם - הכפלה כמעט כל שישה ימים, בית אל - הכפלה כל ארבעה וחצי ימים, רהט בנגב - הכפלה בערך כל שלושה ימים, מצפה רמון - הכפלה כל ארבעה ימים. היישובים האלה נמצאים כמובן במעקב קרוב.