אחרי הביקורת – בנס ציונה מגיבים: אחרי שאתמול (שני) פורסם כי המכון הביולוגי בנס ציונה הגיע לפריצת דרך במרוץ למציאת תרופה לנגיף הקורונה, היום נמתחה ביקורת חריפה על הפרסום. על פי חוקרים רבים, לא מדובר בפריצת דרך אלא בשלב ראשוני בלבד. הערב במכון הביולוגי עונים: "אנו הראשונים בעולם שהגיעו לפריצת הדרך".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"כולם עובדים על דברים דומים ואף משמעותיים מזה, כך שלהפוך את הדבר לחגיגה זו פשוט בדיחה", אמר חוקר המעורה בנושא ל-N12. "הפיתוח של המכון אינו משמעותי או גובר על מה שנעשה בימים אלו בחברות התרופות והאוניברסיטאות הגדולות בעולם".

המכון הביולוגי כתב בהודעתו כי "ככל הידוע, ועל פי פרסום מדעי מקיף מהעולם, המכון למחקר ביולוגי, הינו הראשון בעולם שהשיג פריצת דרך בשלושה פרמטרים במשותף. פעילותו האפקטיבית של הנוגדן, שפותח במכון הביולוגי, הוכחה ישירות על הנגיף האלים, תוך שימוש בניסיון רב השנים וביכולותיו הייחודיות של המכון ומדעניו".

הפרמטרים העיקריים אליהם התייחסו במכון הביולוגי:
1. נוגדן חד- שבטי (מונוקלונלי), חדש ומזוקק, עם שיעור נמוך במיוחד של חלבונים אחרים, שעלולים לסכן את החולה המטופל
2. הנוגדן הוכח כמנטרל את וירוס הקורונה
3. הנוגדן נבדק ספציפית על וירוס הקורונה האלים

בדיקת קורונה (צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש/90 )
בדיקת קורונה | צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש/90

בימים אלה המכון הביולוגי פועל על מנת לרשום פטנט על הפיתוח הייחודי, לדבריהם, ואחרי השלמת התהליך ייחלו המגעים עם יצרניות התרופות הבין-לאומיות. "יודגש כי הישג מדעי זה הינו בעל פוטנציאל לפיתוח תרופה לחולי קורונה וכי לא מדובר בחיסון לכלל האוכלוסייה", נכתב בהודעת המכון. "עוד יצוין כי מדובר באבן דרך חשובה, שלאחריה תחל סדרת ניסויים".