החיסון מתקרב: ראש הממשלה בנימין נתניהו סיפר במהלך ישיבת הקבינט היום (רביעי) כי ישראל חתמה על הסדר לקניית חיסונים לקורונה. ההסכם נחתם עם חברת "מודרנה" האמריקנית. "הם טוענים שהם יכולים להגיע לחיסון באמצע השנה הבאה", אמר נתניהו, "זה שם אותנו במקום מאוד טוב בעולם".   

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"החברה מתקדמת בפיתוח, הם טוענים שהם יכולים להגיע לזה באמצע השנה הבאה, אנחנו מקווים שהם יצליחו", הכריז ראש הממשלה בישיבת הקבינט, "אין לנו ביטחון בכך, אבל אנחנו מעוניינים לקבל את החיסונים הללו במהירות אם יפותחו ולכשיפותחו - זה שם אותנו במקום מאוד טוב בעולם". 

בהמשך סיפר נתניהו שהמאמצים לפיתוח חיסון כחול לבן עדיין נמשכים: "אנחנו כמובן ממשיכים במאמצים שלנו פה במדינת ישראל, במכון הביולוגי, ואנחנו מקווים גם שם להגיע לתוצאות. זה כמובן יפתור לנו את הדילמה שהוועדה הזו עסוקה בה כל הזמן - איך לעצור את התפתחות המחלה מצד אחד, ומצד שני להמשיך כמובן את המשך פתיחת הכלכלה". 

מדענית בוחנת תאי קורונה  (צילום: רויטרס)
מדענית בוחנת תאי קורונה | צילום: רויטרס

לפני כחודש, סיימו המדענים במכון הביולוגי בנס ציונה ניסוי מוצלח במכרסמים שהוא שלב מרכזי בפיתוח חיסון, ויאפשר לעבור בקרוב לניסויים בזן נוסף של בעלי חיים ובהמשך אף לניסויי בטיחות בבני אדם. ההערכה היא שאם הניסויים יתפתחו בקצב הרצוי ניתן יהיה להשיג חיסון בתוך כשנה, אולי אף פחות.

בניסוי המוצלח נבחן חיסון שפותח במכון הביולוגי ונוסה על שתי קבוצות של מכרסמים, אחת שקיבלה את החיסון ואחת שלא קיבלה. שתי הקבוצות הודבקו בנגיף - המכרסמים שלא חוסנו נדבקו וחלו בעוד המכרסמים שחוסנו לא חלו.