מיליוני מסכות במטוס הדרימליינר: בטיסה ישירה משנגחאי, סין, נחתו הלילה (בין חמישי לשישי) בנמל התעופה בן גוריון 3 מיליון מסכות כירורגיות. המסכות נתרמו לישראל בידי הפילנתרופ הישראלי-אמריקני יורי מילנר, והן הוטסו ארצה במטוס של חברת אל-על.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המסכות צפויות לשמש את צוותי הרפואה בבתי החולים ובארגון מד"א, כמו גם עובדים חיוניים במוסדות המדינה. מילנר העביר בחודש שעבר תרומה נוספת בסך שלושה מיליון דולר שהוקדשה למד"א, לבית החולים איכילוב ולאוניברסיטת תל אביב לטובת המאבק בהתפרצות הקורונה.

שר החוץ ישראל כ"ץ הודה למילנר על תרומתו, ציין כי הוא רואה בו "ידיד אמת של ישראל" ואמר כי: "בימים אלה משמש משרד החוץ כגורם מסייע מרכזי בהבאת ציוד הכרחי למאבק בקורונה - בין אם מדובר ברכש של ציוד רפואי, ובין אם מדובר בתרומות שמסייעות לישראל להתמודד עם המשבר".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "המסכות הן כלי חשוב לשמירה על בטיחות החובשים, הפראמדיקים והרופאים, ולא פחות מכך, לשמירה על המטופלים, הנבדקים והחולים, אשר באים במגע עם הצוותים הרפואיים. אני רוצה להודות ליורי מילנר ורעייתו ג'וליה ולקרן מילנר, על תרומה גדולה ומשמעותית למגן דוד אדום ולאנשי רפואה נוספים במדינת ישראל, תרומה המסייעת למאבק הלאומי בהתפשטות נגיף הקורונה".

הקונסול הכללי של ישראל בסן פרנסיסקו, מר שלומי קופמן מסר: "מרגש לראות שישראלים מעבר לים תומכים בארצם בתקופה קשה כזו וגם נדיר לראות קרנות פרטיות הפעילות בהיקף כזה. בזכות התרומה של קרן מילנר, אלפי ישראלים, עובדי ציבור, המשרתים בימים אלה את הציבור הרחב, יזכו לחבוש מסיכות – פריט חיוני ונחוץ הנמצא בימים אלה במחסור עולמי".