המספרים ממשיכים לעלות: משרד הבריאות מעדכן הבוקר (חמישי) את סטטוס החולים בקורונה בישראל. על פי הנתונים, מספר המתים כתוצאה מהנגיף עומת כעת על 79. מתוך סך כל המתים, 6 הלכו לעולמם מאז שעות הלילה. גם שיעור הנדבקים ממשיך לטפס, וניצב בשעה זו על 9,755 - עלייה של 351 בני אדם מאז העדכון הקודם. 165 חולים במצב קשה, 119 נזקקים להנשמה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבית החולים מאיר בכפר סבא מתה הבוקר אישה בת 90 כתוצאה מהמחלה. לפנות בוקר הלך לעולמו גבר כבן 86 במרכז הרפואי פדה-פוריה לאחר שחלה בנגיף. על פי הודעת בית החולים, מדובר בדייר בבית האבות "יוקרה" ביבניאל, שהגיע לבית החולים כשהוא סובל מדלקות ריאות קשה. לבן ה-86 היו מחלות רקע רבות והוא הגיע לבית החולים כשהוא כבר במצב אנוש. עד כה - 22 דיירי בתי אבות ברחבי הארץ מתו כתוצאה מהידבקות בנגיף הקורונה, מתוכם 8 מ"משען" בבאר שבע, ו-4 מבית האבות "יוקרה". 

מבית האבות "יוקרה" שביבניאל פונו רק תשושי הנפש מתוך המחלקות בהן התגלו חולים בקורונה. כרגע עדיין נמצאים במחלקות אלה כמעט 50 חולים סיעודיים. במחלקות אחרות בבית האבות, בהן לא התגלו חולים מאומתים, ישנה דיירת שלא חשה בטוב, ולכן עברה בדיקת קורונה - שיצאה שלילית לנגיף. בשלב זה היא עדיין בבידוד, עד שתתקבל בעניינה תוצאה של בדיקה שנייה. אם תתקבל גם בה תשובה שלילית - ניתן יהיה לקבוע כי היא איננה בין הנדבקים. 

מספר הנדבקים עומד לפי שעה על 9,755 בני אדם, כשביממה האחרונה נוספו 351 בני אדם נוספים למניין חולי הקורונה בישראל. מבין 165 המאושפזים במצב קשה - 119 בני אדם מונשמים בבתי החולים ברחבי הארץ. במהלך היממה הקודמת הלכו לעולמם 8 חולי קורונה, שסבלו כולם ממחלות רקע קשות - ביניהם שני דיירים נוספים מבית האבות "משען" בבאר שבע, גבר בן 96 וגבר נוסף בן 97, לאחר שנאבקו על חייהם בבית החולים סורוקה בעיר. 

ברקע התמותה הגדולה בבית האבות "משען" והקריאה המתמשכת להרחבת מספר הבדיקות בבתי האבות, משרד הבריאות הודיע מוקדם יותר השבוע כי יתבצעו בדיקות קורונה לקשישים, גם ללא תסמינים, שגרים בבתי אבות כמו גם לעובדים במקומות אלה. זאת על מנת לצמצם ככל הניתן את הפגיעה באוכלוסיות הנמצאות בסיכון גבוה לחלות בנגיף באופן קשה. על המבצע עמלים משרד הבריאות, משרד הביטחון, צה"ל, מד"א והמוסד.