הבדיקה נשלחה - התשובה לא הגיעה: ילד בן 12 בבידוד שאמו נאלצה לקחת אותו למיון, אבא לילדה בת 4 חודשים שחושש שהדביק אותה וגבר שיצא עם חולה מאומתת - לכולם נאמר שהבדיקות כנראה הלכו לאיבוד. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

דניאל קיבל לפני שבועיים טלפון ממישהי שיצא איתה שסיפרה לו כי היא התגלתה כחולת קורונה ומאז הוא בבידוד. יום לאחר מכן, כשהתגלו אצלו תסמינים של שיעול כבד, התקשרו אליו ממשרד הבריאות והפנו אותו למתחם דרייב אין של מד"א לביצוע בדיקה. לדניאל לא הייתה דרך להגיע למתחם והוא ביקש להיבדק בביתו - רק לאחר שבוע זה אכן קרה ולבסוף מד"א לקחו ממנו בדיקת קורונה בתאריך ה-25.3, אך מאז הוא מחכה לתשובה.

תחילה התקשר דניאל לקופת החולים שלו, שם אמרו לו שהתשובה תגיע תוך חמישה ימי עסקים, אך בתום הזמן נאמר לו שהבדיקות טרם הגיעו. דניאל חיכה יומיים נוספים ולבסוף התקשר למשרד הבריאות, שם אמרו לו שכנראה הבדיקות שלו הלכו לאיבוד. "מעבר לזה שהם לא נותנים לי תשובה ברורה", מספר דניאל ל-N12, "הם גם לא מאשרים לי בדיקה נוספת ואני חי בחוסר וודאות. הכי קשה לי לחשוב על אנשים מבוגרים שלא יכולים להתמודד עם כל הביוקרטיה הזאת, מה הם עושים?".  

במקרה אחר, א' - אמא לילד בן 12 מירושלים כבר לא יכלה לחכות יותר לתוצאות הבדיקה של בנה שגילה תסמינים קשים ודלקת ריאות חריפה, והחליטה לקחת אותו למיון רק כדי שיעבור בדיקת קורונה נוספת והיא תגלה שהוא יצא שלילי. 8 ימים היא המתינה לתשובה של משרד הבריאות לאחר שנלקחה ממנו הבדיקה הראשונה והתשובה לא הגיעה.

מתחם
צילום: אור רביד, N12

לפני שבועיים הלך בנה של א' לחוג מחשבים, שם התגלה המדריך שלו כחולה קורונה. מיד לאחר מכן הוא נכנס לבידוד, "שבוע וחצי ילד בן 12 נמצא בחדר שלו לבד ואת האוכל אנחנו מעבירים לו מתחת לדלת", מספרת א' ל-N12, "הוא בטראומה. ולא מספיק זה, לוקח לתשובות מלא ימים להגיע ומטרטרים אותנו מאחד לשני". כשא' הבינה שהיא לא מקבלת תשובות מקופת החולים וממשרד הבריאות היא החליטה לא לחכות יותר ובניגוד להנחיות משרד הבריאות ובתיאום עם בית החולים, לקחת אותו למיון. "זו פשוט עוגמת נפש שזה מה שהייתי בסוף צריכה לעשות", מוסיפה א', "הילד היה מרוסק כבר, לא ידעתי למי לפנות".  

"נמצא באוכלוסייה של אנשים שלא ידוע מה קרה לתוצאות שלהם"

גם ג', בחור בן 32 ואבא לילדה בת ארבעה חודשים מחכה כבר למעלה משבוע לתוצאות הבדיקה שלו. ג' סבל מתסמינים קלים אך בגלל אופי העבודה שלו חשד שיתכן ונדבק. הוא נבדק ע"י מד"א לפני שבוע ומאז מחכה לתשובה - "הפחד שלי הוא על הבת שלי", מספר ג' ל-N12. "היא הייתה איתי ואם אני חולה יש סיכוי שגם היא".

אחרי המתנה של יומיים, אמרו לו בקופת החולים שייקח לתשובה עוד חמישה ימים להגיע. לאחר מכן התקשרו להגיד לו מקופת החולים שהוא נמצא באוכלוסיה של אנשים שלא יודעים מה קרה לתוצאות שלהם וביקשו ממנו לשלוח מייל לשירות לקוחות, "זה לא הגיוני בכלל לחכות כל כך הרבה זמן לתשובה", הוא מוסיף. 

ממשרד הבריאות לא התקבלה תגובה עד כה.