נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין פרסם היום (שישי) הודעת התנצלות על כך שהפר את הנחיות משרד הבריאות כשאירח את בתו בליל הסדר, והסביר כי הסיוע של ילדיו הכרחי למען תפקודו השוטף. את ההודעה הוא פרסם לאחר שבכאן 11 נחשף שקיים את ליל הסדר שלשום בביתו בחברת בתו, ובניגוד להנחיות , דבר שעורר גל של תגובות נזעמות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בטרם תכנס השבת אני מבקש להתנצל. אני קורא את התגובות הקשות לכך שבתי מלווה אותי במהלך החג ואני מבין את רובן", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

את ההסבר לכך שאירח את בתו, נימק הנשיא בכך שהיא מסייעת לו בענייניו במקום נחמה ז"ל רעייתו, שהלכה לעולמה לפני כעשרה חודשים: "מאז הלכה נחמה ילדיי מסייעים לי רבות בענייני האישיים, וגם במענה הנדרש בענייני עבודה כאנשי קשר במהלך החגים וסופי השבוע, כשלשכתי אינה מאוישת".

הנשיא הוסיף: "אני מבין כי אם לא מכירים את סדר יומי כנשיא, קשה להבין זאת ואני מצר על כך. מועדים לשמחה ושבת שלום לכולכם".

מוקדם יותר פרסם בית הנשיא הודעה רשמית מטעמו בתגובה לפרסום ושבה נכתב כי "את הנשיא ליוותה ותלווה במהלך החג ביתו לאחר שעברה בדיקת קורונה ונמצאה שלילית. מאז שנפטרה נחמה, שוהה לצד הנשיא בשבתות וחגים ובטיסות לחו"ל אחד מבני משפחתו באופן קבוע וזאת בעיקר על מנת לסייע לו בצרכיו האישיים ולאפשר לו לעמוד בקשר עם גורמים רלוונטיים הנוגעים לעבודתו בעת הצורך".