החשש התאמת: הלילה (בין ראשון לשני) התברר כי 65 מהנוסעים שהגיעו מארה"ב בשבוע שעבר זוהו כחולי קורונה. אתמול פורסם לראשונה ב-N12 כי חלק מהנוסעים, חסידי חב"ד שהגיעו מניו יורק, חלו - ובמשרד הביטחון אישרו כי רוב הקבוצה אכן נדבקה - ופונתה לבית חולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בשבוע שעבר שוכנו במלון דן בירושלים 114 אנשים שהגיעו מארה"ב עם חשש לנשיאת נגיף הקורונה", נמסר ממשרד הביטחון, שמטפל באשפוז החולים במלוניות. "בתום בדיקה רפואית, 65 מהשוהים התגלו כחולים בנגיף. בתיאום עם משרד הבריאות, הוחלט כי הנ"ל יועברו בשלב זה לאשפוז בבית החולים שמואל הרופא".

עוד נמסר כי 41 שוהים ב"מלון הקורונה" בירושלים יישארו במלון, שישמש בשלב זה לטיפול במקרים מיוחדים ולא לאשפוז חולים. "לגבי 8 מהשוהים טרם התקבלה תוצאת הבדיקה. עם קבלת התוצאות, תתקבל החלטה בהתאם", הדגישו.

בשבוע שעבר פרסמנו כי העלייה למטוס הופסקה מחשש שכמה נוסעים נדבקו. עם זאת וחרף החשש, הנוסעים כן עלו למטוס ורק עם הנחיתה בארץ, חלקם הועבר לבידוד על ידי משרד הבריאות במלון. כעת כאמור, לאחר שאותם מבודדים עברו בארץ בדיקות לאיתור הנגיף, נמצא כי כמה מהם חולים.

על הטיסה היו כ-200 נוסעים ואנשי צוות, וכעת נעשים מאמצים לאתר את כל נוסעי הטיסה לאחר שמשרד הבריאות פנה לחברת אל על ועדכן אותה בפרטים.

עם הפסקת העלייה למטוס ביום רביעי, נדרשו הנוסעים לחתום על הצהרה שבה הם מצהירים שבשבועיים האחרונים הם לא באו במגע עם חולה קורונה, ושהם בעצמם לא פיתחו סימפטומים של הנגיף. הנוסעים שחתמו על אותה הצהרה גם הסכימו לכך שאמירת דבר שקר בהצהרה מהווה עבירה פלילית.