החברה הקנדית Medicago הצהירה אתמול (חמישי) כי הצליחה לפתח חיסון לקורונה – 20 ימים בלבד לאחר שקיבלה לידיה את הרצף הגנטי של הנגיף, כך מפרסם האתר Defense One. לדברי החברה, החיסון פותח באמצעות טכנולוגיה ייחודית, שתוגש בקרוב לאישור ה-FDA (מנהל התרופות האמריקני).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנכ"ל החברה ברוס קלארק טוען כי יוכלו לייצר עד 10 מיליון מנות מהחיסון מדי חודש. לדבריו, אם יעברו את כל המשוכות הביורוקרטיות, החיסון עשוי להיות זמין לציבור הרחב החל מנובמבר הקרוב. לדבריו, הטכנולוגיה בה עושה שימוש החברה אמינה יותר מזו של מתחריו, וכן קל יותר לייצר באמצעותה חיסונים רבים במהירות. בעבר, הטכנולוגיה הוכחה כיעילה לפיתוח חיסונים נגד שפעת.

החברה של קלארק משתמשת בצמחים כביוריאקטור, הגורם שבעזרתו גדלים חלבוני החיסון. ברוב המעבדות משתמשים בביצים – שלדברי קלארק הן יקרות יותר, איטיות יותר ואמינות פחות. לדבריו, השימוש בביצים עלול להוביל לפיתוח מוטציות שכלל אינן יעילות לחיסול הנגיף נגדו מנסים לפתח חיסון.

"התוכנית שלנו היא להתחיל בניסויים על בני אדם עד יולי – ואז זה יהיה תלוי בהחלטות שיקבלו הרגולטורים", סיכם קלארק. "יש הרבה מקום לדיון איתם. אני מקווה שעד נובמבר כבר נהיה בשלב השלישי" – דהיינו, השלב בו החיסון זמין לציבור.