בצל הטענות הרבות על חוסרים באמצעי מיגון לצווי הרפואה בבתי החולים, שלח היום (שבת) מנהל בית החולים רמב"ם בחיפה מכתב רשמי לעובדים. במכתב קרא מנהל בית החולים לעובדיו להחליט האם הם "נכנסים מתחת לאלונקה" או שלא. בנוסף, מנהל בית החולים הבהיר לעובדים כי הם יכולים לצאת לחל"ת אם יש להם "קושי בהתמודדות עם תפיסת הניהול של הנהלת בית החולים והאתגר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתב נכתב כך: "החשש של כולנו ברור, גם אני חושש. כולנו צריכים לשנות את תהליכי החשיבה. אנחנו כרגע נמצאים במלחמה. כמו במלחמה יש דרג שמקבל החלטות ויש דרג שמבצע". 

בהמשך נכתב: "אני קורא לכול אחד ואחד מכם להסתכל בנבכי נשמתו ולקבל החלטה אם הוא, למרות החשש, מוכן לעמוד מול האתגר בו כולנו נקראנו לבצע משימות מורכבות. זוהי נקודת הזמן בה יש להחליט אם אנחנו 'נכנסים מתחת לאלונקה' או לא. מקובל עליי לחלוטין שאנשים יקבלו החלטה שיש להם קושי בהתמודדות או תפיסת הניהול של הנהלת ביה"ח מול האתגר ויבקשו לצאת לחל"ת. זה בסדר". 

מנהל בית החולים סיכם את קריאתו: "אחרי יום א', כל מי שיקבל החלטה להישאר, חתם למעשה חוזה בינינו שאני אעשה הכול למען ביטחונכם ואתם מבצעים את המטלות כצוות מקצועי ומחויב כפי שתמיד הייתם. אנחנו עומדים בפני הלא-נודע וכמובן תרחיש שכזה הוא מדאיג".