‎הטיפול במשבר הקורונה: הממשלה חוששת כי בשל התמונות החוזרות מהחברה החרדית של אי קיום הוראות משרד הבריאות – ישראל תגיע למצב של איטליה, שחצתה הערב רשמית את מספר המתים בסין כתוצאה מהנגיף. כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה במהדורה המרכזית. במקביל, ראש הממשלה נערך לחתום על צו שיהפוך את המלצות משרד הבריאות להנחיות מחייבות - כבר הערב או לכל המאוחר מחר. נתניהו קיים שיחת ועידה עם שר האוצר כחלון ועם היועץ המשפטי לממשלה, וימסור הצהרה הערב בשעה 21:00.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אם נהיה איטליה זה בגלל ההתנהגות של חלק מהציבור החרדי שלא מפנים את המצב, ממשיך בחיים, נדחס באוטובוסים, מקיים חתונות ומצטופף בישיבות", אמר גורם בכיר בסביבת מקבלי ההחלטות. "הם לא מבינים מול מה אנחנו עומדים פה ובעוד שבוע-שבועיים זה עלול להתפוצץ לכולנו בפרצוף".

הממשלה רוצה שהציבור יפנים את ההנחיות כך שהכלכלה תוכל להמשיך לפעול במידה כזו או אחרת, אך התמונות שמגיעות מהציבור החרדי גורמות לחשיבה בממשלה. המחשבה היא שגם אם יוטל סגר הוא יהיה אזורי בלבד ולא כללי. ההחלטה המסתמנת של נתניהו תרחיק את האפשרות של הסגר המלא: אם הציבור יידע שיש גם פעילות אכיפה נגדו, המדינה תוכל לשמור על פעילות נרחבת יותר במשק.