הקורונה בישראל – רק ההתחלה: במערכת הבריאות גוברות ההערכות כי מספרם של החולים בנגיף בישראל, שעומד כרגע על שבעה, רק יילך ויגדל. מתקן הבידוד הארצי היחיד נגד הקורונה נמצא בשיבא תל השומר ויכול לקלוט רק 60 חולים, ובשבוע הבא הוא יגדל לקליטת עד 100 חולים, 20 מהם במצב קשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על אף שמספר החולים כרגע לא מתקרב לאזורים הללו, במשרד הבריאות לא רוצים להסתכן ועתידים להכשיר בתי חולים נוספים בארץ לקליטת חולים נוספים. כבר בימים הקרובים עשויה להיות העברה של חולים גם לבתי החולים ברזילי באשקלון ורמב"ם בחיפה, מתוך ההבנה שהמענה הנוכחי לא יספיק לעוד הרבה זמן.

בתוך כך, התפרסמו נתונים על 1,000 חולים מסין ממקור ההתפרצות בחוביי, שנוטרו לאורך תקופת המחלה שלהם. על פי הפרסום, 83% מהם לקו בתחלואה קלה בדומה לשפעת, ורק 17% מהם היו במצב קשה.

מתוך אותם חולים במצב קשה – רק 2.4% הזדקקו להנשמה, נתון המסביר את התמותה הגבוהה מאוד שהייתה בסין, מאחר שלא ניתן היה להנשים את כל אלה שהזדקקו לכך. אחוז התמותה מתוך 1,000 האנשים עמד על 1.4% בלבד – ומראה שהמגפה אינה קטלנית כפי שחשבנו. על פי נתונים אלה, נגיף הקורונה קטלני פי 5 יותר משפעת, דבר שעשוי להיות מטריד מעט לאור העובדה שטרם פותח חיסון לנגיף.

כחלק מהמאמצים לצמצם עד כמה שניתן את ההתפשטות בישראל, משרד הבריאות פרסם אמש כי סורבה כניסתם לישראל של 4 נוסעים שהגיעו מאיטליה, וכי מאז יום חמישי עזבו את ישראל 1,352 אזרחי איטליה.

בשורות טובות גם לקבוצת האופניים "סטרטאפ ניישן" הישראלית, שנסעה למרוץ אופניים בדובאי שהספיק להתבטל בינתיים. חברי הקבוצה התבקשו להישאר בבידוד במלון במדינה, וכעת התבשרו כי הם רשאים לשוב לישראל.  

הרשויות בסין הודיעו הלילה כי 573 מקרים נוספים של קורונה אובחנו במדינה, ו-35 חולים נוספים מתו מהנגיף. מספר הנדבקים הכולל עומד כעת על 79,824 בני אדם, מחוץ לסין המספר עומד על 6,676 נדבקים.