הערב (ראשון) מתחיל מבצע חיטוי של מאות אוטובוסים של החברות אפיקים ודן באר שבע, זאת למרות שטרם ניתנה הנחיה מחייבת של משרד הבריאות ומשרד התחבורה. בסוף כל יום יעברו כלל האוטובוסים של חברות התחבורה הציבורית המאוגדות תחת ההסתדרות הלאומית וארגון נהגי האוטובוסים ניקוי יסודי, וצוות מיוחד ירסס אותם בחומר חיטוי. בחברות האוטובוסים האחרות מחכים להנחיות רשמיות של משרדי הממשלה לפני נקיטה במהלכים שכאלו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"בקווי חברת אפיקים לא נסעו חולי קורונה שאנחנו יודעים עליהם אבל החלטנו לעשות מה שאנחנו יכולים לשמור על הלקוחות והנהגים שלנו", אומר הערב ל-N12 סמנכ"ל חברת אפיקים, שי מלכה. "נוכח התפשטות נגיף הקורונה, אנו נערכים לחיטוי יומי של כלל האוטובוסים שלנו ולמיגון עובדי החברה. אנו מאמינים שבאמצעות צעדים אלו נצליח לתרום לתחושת הביטחון האישי של נוסעינו ושל עובדי החברה". מעבר לחיטוי האוטובוסים החל מהיום, מחלקים בחברה באופן שוטף ערכות "מיגון עצמי" לנהגים שכוללות מטליות לחיטוי סביבת הנהג ומכשיר הכרטוס ואלכוג'ל.

אוטובוס של "אפיקים". אילוסטרציה (צילום: 123RF, חדשות)
צילום: 123RF, חדשות

גורמים בחברה מדגישים כי מחלתו הקשה של נהג האוטובוס שהסיע תיירים מוכיח שוב שנהגי האוטובוס נמצאים בחזית. "זו בהחלט אחת הדאגות שלנו", אומר מלכה. "אנחנו חוששים בעצמנו, למשפחות שלנו וכך גם הנהגים בחברה. החלטנו כחברה מסודרת שדואגת ללקוחות ולנוסעים לעשות כל מה שאפשר".

במבצע החיטוי של היממה הקרובה משקיעים בחברה עשרות אלפי שקלים. הניקוי היסודי והחיטוי של כל אוטובוס עולה לחברה כ-100 שקלים וכולל ניגוב יסודי וניקוי של כל חלקי האוטובוס כולל ריסוס מחטה. על ביצוע החיטוי עצמו אמונה חברת טבע הדברות שמשתמשת בחומר בשם סימקסין שהינו תכשיר חיטוי רב ערכי משמיד חיידקים פטריות ווירוסים.

מההסתדרות הלאומית נמסר: "אנו עומדים בחזית  המאבק בשמירה על בריאות הנהגים בכל מקום וזמן".