מדיניות האשפוז בבידוד של חולי הקורונה מעמידה את מערכת הבריאות בדילמה: ילד בן 9 אובחן אתמול כחולה בנגיף הקורונה, ועל פי נהלי משרד הבריאות הוא אמור להתאשפז בחדר מבודד. ואולם, לראשונה מדובר בילד צעיר מאוד - שזקוק לקשר ישיר עם הוריו. לפי שעה במשרד הבריאות החליטו הבוקר (רביעי) שלא לפנותו לבית החולים, וממתינים כעת לראות מה יניבו תוצאות הבדיקה של אביו. אם יתגלה שגם האב נדבק – השניים יאושפזו יחד. בתוך כך, במשרד החינוך כבר הודיעו כי בעקבות הידבקות התלמיד "כל בית הספר ייכנס לבידוד". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בבית הספר יוספטל שתלמידיו ועובדיו ייכנסו כעת לבידוד לומדים 465 תלמידים, 26 עובדי הוראה ו-20 עובדי מינהלה.

גורם בכיר במערכת הבריאות אמר ל-N12: "מצבו הרפואי של הילד טוב מאוד, אבל מדובר בדרמה גדולה מבחינת אנושית. איך אפשר לאשפז ילד בן 9 בבידוד מוחלט, בלי אף אחד מהוריו? אם יתברר שאביו של הילד לא נדבק, תהיה התלבטות גדולה איך להמשיך את הטיפול בו בנסיבות מורכבות כל כך".

"תלמיד משכבה ג' ששהה בבידוד לאחר שחזר מחו"ל נדבק בנגיף הקורונה ומצבו טוב", כתבה מנהלת בית הספר יוספטל באזור, שבו לומד החולה בן ה-9, במכתב להורי התלמידים. "אעדכן כי ביומיים הראשונים לאחר חזרתו (3-4 במרץ) הוא שהה בבית הספר, ועם קבלת הנחיות משרד הבריאות הוא נכנזס לבידוד החל מה-4.3 מהשעה 18:00".

עוד כתבה המנהלת: "משרד הבריאות בודק עבורנו מהם הצעדים אשר עלינו לנקוט. ממתינה להנחיות ברורות מבקשת לגלות רגישות ואחריות ולהימנע מהפצת שמועות. אעדכן בשקיפות מלאה כאשר אקבל הנחיות ברורות ממשרד הבריאות מחר בבוקר".

בתוך כך, בקופת חולים מכבי מדווחים כי לראשונה בישראל - שני חולי קורונה אושפזו באשפוז ביתי. במהלך הלילה שני אנשים מאזור הדרום שנדבקו בנגיף הגיעו לטיפול בקופת החולים, ונשלחו לאשפוז בביתם. המצב מהווה תקדים מאחר ועד כה כל החולים המאומתים הועברו לאשפוז בבידוד בבית חולים, בהתאם למדיניות משרד הבריאות.