"הילדים שלי לחוצים, הבת שלי משתעלת אז רוצים לבדוק אותה": מאיה, אם לשלושה ילדים מתל אביב, הייתה בטיסה מספר LY382 מאיטליה לישראל עם האדם שהתברר כי נדבק בקורונה והוא חולה בנגיף. בשיחה עם N12 סיפרה כי הילדים שלה חוששים מאוד וכי היא לחוצה מהתגובה של הורי הילדים בבית הספר "שעושים הרבה רעש והיסטריה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא ראינו שם מישהו חולה וזה פחות מלחיץ אותי", סיפרה מאיה. "מה שיותר מלחיץ זה ההורים של הילדים בבית הספר שכבר עושים הרבה רעש ובהיסטריה. הילדים שלי לא בקבוצת הסיכון אז אני לא לחוצה מזה, אבל נראה איך ארגיש עוד כמה ימים".

בהלת נגיף הקורונה בנתב
בהלת נגיף הקורונה בנתב"ג | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90
בהלת נגיף הקורונה בנתב
בהלת נגיף הקורונה בנתב"ג | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

לדבריה, "כשנחתנו קיבלנו הודעה ממשרד הבריאות ואמרו לנו להתעדכן דרך החדשות. בגדול אנחנו מנסים להבין איך מבלים 10 ימים בבית. כל המשפחה המורחבת גם הייתה איתנו באיטליה אז אין כל כך מי שיעזור מבחוץ.
אני לא חוששת מהקורונה בגדול זו מחלה קלה אבל אני רוצה להיות בטוחה שלא נסכן אנשים אחרים". 

בהלת נגיף הקורונה בנתב
בהלת נגיף הקורונה בנתב"ג | צילום: אבשלום שושני, פלאש 90
מוקדם יותר היום ב-N12 פורסמו לראשונה פרטי טיסת אל על ממילאנו, שבה טס הישראלי שנדבק בנגיף. כאמור, מדובר בטיסה מספר LY382, שהמריאה בתאריך 23 בפברואר ונחתה בנתב"ג בשעה 16:24. בעקבות זיהוי החולה עדכן משרד הבריאות את ההנחיות, והורה לכל מי ששב מאיטליה בשבועיים האחרונים להיכנס לבידוד.
 
במשרד הבריאות הודיעו כי החקירה האפידימיולוגית נמשכת ואותרו מרבית המגעים הפוטנציאלים. מעבר לטיסה המדוברת, החולה גם ביקר  בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה ביום שני בשעות 9:00-10:00. "על כן", נמסר, "כל מי שהיה על הטיסה הנ"ל וגם בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה בשעה הספציפית שצויינה להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".