עליית מדרגה בהתמודדות עם הקורונה: מסתמן כי המדינה תודיע הערב (חמישי) על השבתת כל בתי הספר החינוך בישראל בעקבות התשפטות הנגיף. ראש הממשלה ימסור את הפרטים המלאים אודות השבתת מערכת החינוך בהצהרה לתקשורת שתתקיים בשעה 20:00, וצפוי להודיע כי גני הילדים ומעונות היום ימשיכו לפעול כרגיל. ההחלטה הדרמטית הזו היא תוצאה של עלייה משמעותית במספר חולי הקורונה בימים האחרונים. מוקדם יותר היום עדכנו במשרד הבריאות שמספר האנשים שנדבקו בנגיף עלה ל-109. המשך הפרסום על חקירות אפידימיולוגיות יופץ כאן ברצף בהמשך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההחלטה שהתקבלה תהיה בתקוף עד חופשת פסח ככל הנראה, והיא תחל כבר מחר בבוקר. מהמל"ל מסרו הערב שטרם קיבלו החלטה, אך שהודעה רשמית תימסר לאחר הצהרת ראש הממשלה נתניהו הערב. ההערכה כעת היא שכל תלמידי מערכת החינוך יישארו בביתם. נבדקת גם האפשרות להאריך את מועד חופשת הפסח.

ההחלטה על החרפת הצעדים התקבלה מתוך ניסיון למגר את התפשטות בנגיף לאחר שב-48 השעות האחרונות כמעט והוכפל מספר החולים המאובחנים בישראל, והגיע ל-104. להשבתת מערכת החינוך עתידות להיות משמעויות כלכליות רחבות היקף, והיא מגיעה לאחר שאתמול הוחלט על הגבלות גם במוסדות האקדמיים. 

לצד הצעדים הננקטים במערכת החינוך, גם התיירות מושפעת רבות מהשלכות הנגיף: כ-100 בתי מלון החליטו לסגור את שעריהם ועוד 100 נוספים עתידים להיסגר ביום ראשון. בענף המלונאות בישראל צופים הפסדים של כ-850 מיליון שקלים בעקבות משבר הקורונה. 

בתוך כך, הרב הראשי לישראל פרסם היום הנחיות הלכתיות להתמודדות עם המצב. בין השאר, הנחה הרב דוד לאו להגביל את כמות המתפללים בבתי הכנסת ל-100 איש לכל היותר ולהימנע ממצוות ביקור חולים מחשש להעברת המחלה והתפשוטתה. "הקפדה על שמירת הוראות אלו היא חובה מן התורה: 'ונשמרתם מאד לנפשותיכם'", סיכם הרב.